1. Na początek – niższe obcasy

Jeśli nigdy nie chodziłaś w butach na wysokich obcasach,naukę zacznij od butów na szerszych i niskich (ok. 5 cm) słupkach. Gdy już będziesz się czuła pewnie, zacznij nosić buty na niskiej szpilce (4–5 cm). To pomoże ci się nauczyć utrzymywania równowagi.

2. Odpowiednia wysokość

Każda z nas ma inny rozmiar stopy, długość nogi i wzrost, dlatego każda ma swoja maksymalna wysokość obcasów. Jak ja sprawdzić? Stan w wybranych butach na twardej podłodze. Wyprostuj kolana i spróbuj się wspiąć na palce. Jeśli nie możesz, to znaczy, ze obcasy są zbyt wysokie i w tych butach nigdy nie będziesz ładnie chodzić.

3. Idealna postawa

Włóż szpilki i oprzyj się o ścianę, tak żeby twój kark, łopatki, pośladki i piety jej dotykały, ale powinnaś stać swobodnie, rozluźniona. Taka postawę utrzymaj podczas chodzenia. Pomoże ci w tym książka na głowie. 

Zobacz też: 10 zasad noszenia szpilek - wygoda i moda mogą iść w parze ->>

4. Piękny, płynny chód

Podczas chodzenia na wysokich obcasach nogi powinny być proste w kolanach, a krok sprężysty. Stopy stawiaj równolegle – najpierw pięta, potem reszta stopy. W ćwiczeniu chodzenia pomaga spokojna rytmiczna muzyka.

5. Lustro lub przyjaciółka

Podczas nauki chodzenia obserwuj siebie w lustrze lub poproś koleżankę, żeby cię obserwowała i korygowała twoją postawę. Takie ćwiczenia ułatwią Ci naukę, oraz będą eliminowały na bieżąco podstawowe błędy.

6. Znajdź swój rytm

Bądź świadoma rytmu oddychania i dostosuj do niego prędkość swoich kroków. Dla każdego ten rytm będzie inny. Bądź cierpliwa i nie śpiesz się, z czasem odnajdziesz swoje tempo chodu.

Zobacz również:

7. Kurs chodzenia – dobry pomysł

Trudno korespondencyjnie nauczyć się ładnie chodzić. Na pewno będzie łatwiej pod okiem instruktora. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej szkoły chodzenia, zwłaszcza jeśli zależy Ci na swobodzie podczas dni pełnych kobiecych wyzwań i obowiązków.

To może Cię zainteresować:

Pękające naczynka na nogach - skąd się biorą i jak się pozbyć? ->>