Każda Para Młoda marzy, aby jej wesele otrzymało miano "Wesela Roku". Pomimo żmudnego wyboru muzyki, jedzenia jak i miejsca wesela, część gości opuszcza je wcześniej. Niżej znajdziecie 8 powodów przez które goście opuszczają wesele wcześniej. 

Zbyt głośna muzyka

Nie wszyscy goście są fanami głośnej muzyki. Warto upewnić się przed rozpoczęciem imprezy czy intensywność hałasu jest dostosowana do wielkości sali. Pamiętajmy, że niektórzy goście wolą rozmawiać przy stoliku, a nie tańczyć.

Praca następnego dnia

Wśród twoich gości na pewno znajdą się osoby, które następnego dnia będą musiały pójść do pracy lub będą musiały zająć się innymi zobowiązaniami.

Duża odległość do domu

Niektórzy goście prawdopodobnie przyjechali z daleka, aby móc uczestniczyć w uroczystości. Dlatego też nic dziwnego, że wyjdą wcześniej, aby wrócić do domu.

Dzieci

Część gości ma dzieci i mimo dobrej zabawy muszą do nich wrócić lub zabrać je do domu, jeżeli dzieci uczestniczą w weselu. Pamiętajmy, że nie wszyscy rodzice mają kogoś do pomocy na całą noc. 

Tłok przy wyjściu

Niektórzy goście wolą wyjść przed oficjalnym zakończeniem, aby uniknąć tłoku przy wyjściu oraz przy wyjeździe z parkingu. Te same osoby często chcą uniknąć wylewnych pożegnań przez co decydują się na wcześniejsze opuszczenie wesela. 

Tort

Niektórzy goście, bez względu na to jak dobrze się bawią, wychodzą zawsze po torcie. Jeżeli wiesz, że wśród twoich gości znajdują się takie osoby, nie podawaj tortu jako głównego deseru.

Zobacz również:

Barszcz „Rozchodniaczek”

Na polskich weselach nad ranem podaje się barszcz, który dla niektórych może być sygnałem, że jest to pora na opuszczenie wesela. Przy serwowaniu „rozchodniaczka” warto wspomnieć, że nie jest to koniec zabawy.

Całonocna zabawa nie dla wszystkich

Są osoby, które bez względu na wiek, nie lubią długich imprez. Takie osoby zdecydowanie wolą się dobrze wyspać i zakończyć zabawę chwilę po północy.

----

Materiały pochodzą ze strony abcslubu.pl