Przyczyny wypadania włosów

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Bardzo silnym bodźcem jest na przykład stres. Postresowe wypadanie włosów może dać o sobie znać nawet kilka miesięcy później. Wypadanie włosów może mieć dwojaki charakter. Gwałtowny niespodziewany stres, który powoduje nawet łysienie plackowate lub drugi powodujący przerzedzenie ilości włosów.
Często wypadanie włosów jest spowodowane również sytuacją kontaktową ze środkiem chemicznym, jak w przypadku farbowania włosów lub użycia niewłaściwych maseczek. Wówczas skóra reaguje alergicznie powodując reakcję, takie sytuacje jednak zdarzają się dosyć rzadko. Inna przyczyna to łojotokowe zapalenie skóry czy łysienie androgenowe. To drugie jest bardzo nieprzyjemnym rodzajem wypadania włosów. Pojawia się zazwyczaj u kobiet między 20 a 30 rokiem życia. Wypadają włosy z czubka głowy tak jakby z przedziałka. Przerzedzanie rozszerza się, zajmując z czasem coraz szerszy pasek, ale nie szerszy niż do boków głowy. Włosy odrastają coraz drobniejsze i słabsze, jeśli nie zadziała się odpowiednio, z czasem przestaną odrastać.

Zdarza się również, że po zastosowaniu diety wypadają również włosy. To naturalna reakcja organizmu. Wraz z zrzuconymi kilogramami, zrzucane są też włosy. Należy w takiej sytuacji uzupełnić powstałe niedobory witamin, na przykład łykając suplementy.
Ciekawe jest również, że skórę głowy można również zaziębić. Kiedy wystawiamy głowę na mróz zamarznięte mieszki włosowe kurczą się, jest odcinany dopływ krwi i tym samym przepływ składników odżywczych, a nieodżywiany włos obumiera.
Anemia czyli niedobór żelaza to kolejny powód, który może powodować utratę włosów czy też zmiany hormonalne jakie zachodzą podczas ciąży.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Winowajcą może być stres, przebyte choroby, niewłaściwa dieta, a nawet uwarunkowania genetyczne. Często tracimy włosy, gdy w naszym organizmie brakuje ważnych składników i mikroelementów, takich jak żelazo, magnez, biotyna, niacyna, krzem, a także witaminy B, A, D i E. Na szczęście można temu zaradzić

Oto 9 najskuteczniejszych domowych kuracji na wypadanie włosów >>>