1. NIE RÓB ZDJĘCIA EN FACE

Najbardziej udane selfie wychodzą, gdy jesteś w pozycji 3/4 (podobno lewy półprofil jest lepszy). Warto również lekko skręcić głowę, unieść brodę i – co ważne – ustawić telefon powyżej linii brwi.

2. RYBIE USTA ZAMIAST DZIUBKA

Co prawda, dziubek czy tzw. duck face optycznie wyszczupla twarz i powiększa usta, ale gwiazdy lansują teraz modę na inną minę, która jest bardziej fotogeniczna. To fish gape, czyli rybie usta. Na czym polega? Rozchylamy wargi, lekko wciągamy policzki i przybieramy rozmarzony wyraz twarzy. Wyglądamy wtedy piękniej i... bardziej subtelnie, niż robiąc dziubek.

3. ZMRUŻ OCZY

Często, aby wyjść dobrze na zdjęciu, staramy się szeroko otwierać oczy. Tymczasem, jak twierdzą specjaliści od sesji, zbyt duże oczy nie są fotogeniczne. Dlatego postaw na metodę zwaną squinchingiem. Polega ona na delikatnym zmrużeniu dolnych powiek. Dzięki temu twoje oczy robią się bardziej skośne, a twarz wygląda zmysłowo.

4. ZWIĘKSZ ODLEGŁOŚĆ

Selfie robione z bliska może zniekształcać twarz. Dlatego staraj się wyciągnąć rękę jak najdalej albo zaopatrz się w kijek do selfie (selfie stick).

5. ZACHOWAJ KONTAKT WZROKOWY

Patrz zawsze na wprost, wyobrażając sobie, że spoglądasz w oczy widza. Pamiętaj, aby patrzeć w obiektyw, a nie na ekran.

6. ZADBAJ O ŚWIATŁO

Do selfie najlepsze jest dzienne – miękkie i rozproszone i ważne, by oświetlić twarz. Nigdy nie stawaj tyłem do słońca. Ale kiedy jest ciemno, a ty jesteś na imprezie, pamiętaj, że musisz być dobrze oświetlona. Źródło światła powinno znajdować się przed tobą, powyżej głowy. Uważaj na lampę błyskowa, bo zmienia kolor skóry.

7. WYSZCZUPLAJĄCE SZTUCZKI

Przyciśnij język do podniebienia – to znany trik modelek. Poprawi owal twarzy i zlikwiduje podbródek. Innym sposobem jest lekkie przygryzanie policzków od wewnątrz, aby podkreślić kości policzkowe. Czego nie robić? Nie przyciskać ramion do tułowia, bo będą wyglądały na grubsze niż w rzeczywistości.

8. ŚWIECĄ SIĘ TYLKO USTA

Aparat spłaszcza twarz, dlatego warto wymodelować ją bronzerem, różem i rozświetlaczem. Lekko wilgotne usta są bardziej zmysłowe i pełne, ale reszta twarzy nie może się świecić. Istnieje ryzyko, że możesz wyglądać, jakbyś była spocona lub miała tłustą cerę.

9. UŻYWAJ FILTRÓW I APLIKACJI

Pamiętaj, że dziś każdą fotkę można „podrasować”. Warto więc skorzystać z możliwości upiększania twarzy (jak robią to gwiazdy). Jest mnóstwo specjalnych aplikacji, które pomogą ci odrobinę poprawić naturę.