Zimowy Narodowy od kilku lat propaguje aktywny wypoczynek, sport połączony z rekreacją, co jest szczególnie ważne zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Zimowe Miasteczko na PGE Narodowym to sposób na rodzinne spędzenie czasu z dziećmi, ale również okazja do rozwijania ich pasji i umiejętności. Hitem Zimowego Narodowego są „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła”, czyli zajęcia na których dzieci uczą się lub rozwijają swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Instruktorzy z Ice&Fun dzielą dzieci na grupy, w zależności od stopnia zaawansowania. Zajęcia odbywają się w sobotnie i niedzielne poranki przy specjalnie dobranej muzyce i z wykorzystaniem kolorowych elementów i zabawek. „Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła” to zarówno okazja do spróbowania przez dzieci jazdy na łyżwach pod okiem profesjonalnych trenerów, ale również pomysł na systematyczne rozwijanie ich umiejętności łyżwiarskich.

 

- Zapraszamy wszystkie dzieci do tego, aby aktywnie spędzały czas. Nasza forma zajęć, nauki przez zabawę poprawia sprawność fizyczną i uczy koordynacji ruchowej. "Poranki dla dzieci z PGE Energia Ciepła", prowadzone przez szkołę Ice&Fun, skierowane są dla dzieci, które jeżdżą na łyżwach samodzielnie i chcą kształcić się w tym zakresie. Zajęcia podzielone są na grupy względem stopnia zaawansowania. Dla dzieci od 4 roku życia została przygotowana specjalna grupa, gdzie dzieci, które są pierwszy raz na tafli, razem ze swoim rodzicem, opiekunem wspomagającym swoje dziecko, również na łyżwach i wyznaczonym instruktorem, uczą się stawiać pierwsze kroki na łyżwach. Dla dzieci bardziej zaawansowanych są grupy tylko z instruktorami naszej szkółki. Pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie - kaskach, rękawiczkach... - mówi Renata Aleksander, ze szkoły jazdy na łyżwach Ice&Fun.

 

Zimowy Narodowy to również swobodna jazda na lodowiskach, Górka Lodowa E.Wedel, curling, bumper cars, magiczna karuzela dla najmłodszych, czy strefa MultiSport Lab. To miejsce, w którym można w ciekawy sposób spędzić kilka godzin, skorzystać z atrakcji, ale również zjeść coś pysznego, napić się kawy w „Zimowy Cafe by Segafredo”, czy czegoś rozgrzewającego w „Stacji Grzewczej”.

 

Tych, którzy mają już opanowaną równowagę na łyżwach, kochają poruszać się w rytmach muzyki elektronicznej, K-POP i innych muzycznych hitów, organizatorzy zapraszają na Disco Lodowisko z 4FUN.TV, które odbywa się w każdy piątek na lodowisku A (w godz. 21:15 – 22:30, natomiast w soboty w godz. 20:30 – 21:45.). Co tydzień na uczestników tej wyjątkowej imprezy czekają konkursy z nagrodami.

 

Zimowy Narodowy to nie tylko łyżwy, ale również rolki i deska, czyli Skatepark Zimowego Narodowego, który znajduje się na parkingu PGE Narodowego, na poziomie -4 oraz dodatkowa strefa na -2. To miejsce do jazdy dla początkujących i zaawansowanych, dzieci i dorosłych. Tutaj można rozwijać swoje umiejętności, ale też zacząć przygodę z deską, longboardem, czy rolkami i skorzystać z wielu warsztatów prowadzonych przez partnerów Skateparku. W tym roku wystartuje również wypożyczalnia rolek, która powstała przy współpracy z Rollinn.pl.

 

Przypominamy również, że Zimowy Narodowy został przedłużony do 3 marca 2019r., a możliwość skorzystania z curlingu pozostaje do 21 lutego.

 

Facebook: www.facebook.com/zimowy.narodowy

Instagram: zimowynarodowy

Organizatorem i pomysłodawcą projektu Zimowy Narodowy jest agencja Testa Communications.

www.testa.com.pl

https://www.facebook.com/testa.communications