Polacy coraz chętniej odwiedzają Bałkany. Obok najpopularniejszej Chorwacji, coraz więcej osób planujących urlop rozważa podróż do Czarnogóry, Słowenii, Bośni i Hercegowiny, a także do Albanii. Ten ostatni kraj to kierunek dla prawdziwych odkrywców i pasjonatów, fascynujących się nietuzinkową kulturą i niezwykłymi miejscami. Eksperci z Traveplanet.pl podpowiadają jakie miejsca w Albanii najczęściej odwiedzają turyści i dlaczego.

Polecamy także dwa zaktualizowane przewodniki National Geographic po Portugalii i Włoszech do kupienia w salonach Empik i dobrych księgarniach.

 

Portugalia  - kup tutaj ->>

Włochy - kup tutaj ->>

Każdy z bogato ilustrowanych przewodników to podstawowe kompendium w trakcie podróży. Znajdziecie w nich plany miast, podstawowe informacje  dotyczące najbardziej popularnych zabytków oraz rzuty budowli sakralnych i muzeów. Zaktualizowane dane, takie jak przydatne linki do stron internetowych, godziny otwarcia, ceny biletów oraz dojazd do najważniejszych puntów w poszczególnych miejscach pomogą wam szybko odnaleźć się nawet na zatłoczonych i wąskich włoskich ulicach.

Ponadto każdy z przewodników podzielony jest na oznaczone kolorami działy. Wśród nich znajdziecie MARSZRUTY, czyli proste trasy wycieczkowe, RADY PRAKTYCZNE, czyli co kupić , gdzie spać i jak spędzić czas aktywnie w mieście nawet poza sezonem turystycznym. LISTY TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO w każdym omówionym w przewodniku regionie i przy trasie każdej wycieczki, wzbogacona o dokładne opisy szczególnie polecanych miejsc bądź atrakcji. PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW (w tym samochodowych) oraz RADY BYWALCÓW dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych praktycznych zagadnień.