Arabscy astrolodzy podzielili swój horoskop na znaki reprezentujące broń szlachetną (puginał, miecz, sztylet arabski, lanca, łuk, topór) i na te przedstawiające bardziej poślednie gatunki oręża (cep bojowy, kordelas, korbacz, łańcuch, nóż oraz miotacz kamieni). W starożytności, w krajach arabskich, broń była jednym z najważniejszych przedmiotów dla mężczyzny. Nic więc dziwnego, że utożsamiali się oni ze swoim   zbrojnym horoskopem i chcieli piąć się wyżej po szczeblach kariery rodem z żelaznego arsenału. Ich żony i kochanki doskonale o tym wiedziały i znały sposoby, by rozpalić zmysły każdego z nich.

Mężczyzna urodzony w znaku konkretnej broni nie musiał bowiem przeżyć pod jej wpływem całego życia. Mógł zmienić swoje przeznaczenie np. po serii porażek, przeobrażając się w „gorszą broń”, ale i awansować psychicznie, przybierając charakter jednego ze znaków broni szlachetnej. Na Wschodzie ten oryginalny horoskop jest aktualny do dziś. Dlatego nawet jeżeli twój facet nie spełnia na razie pokładanych w nim nadziei, nie spisuj go jeszcze na straty! W przyszłości ma szansę stać się o wiele lepszym kochankiem (a także życiowym partnerem). Pod warunkiem, oczywiście, że będziesz stała u jego boku i pomożesz mu się przeobrazić.

Spis treści:

 1. Puginał 203 – 20.04
 2. Cep bojowy 21.04 – 21.05
 3. Korbacz  22.05 – 22.06
 4. Kordelas 23.06 – 22.07
 5. Miecz 23.07 – 23.08
 6. Nóż 24.08 – 23.09
 7. Łańcuch 24.09 – 23.10
 8. Sztylet arabski 24.10 – 22.11
 9. Łuk 23.11 – 21.12
 10. Lanca 22.12 – 20.01
 11. Miotacz kamieni 21.01 – 18.02
 12. Topór 19.02 – 20.03

Arabski horoskop: Puginał 21.03 – 20.04

Przypomina zwykły nóż, ale jest większy i niezwykle ostry, a przez to znacznie bardziej niebezpieczny. Choć mężczyzna Puginał bywa brutalny, ma również wiele zalet. Jest uczciwy i lojalny. Jeśli zechce związać się z tobą, nie zrobi tego dla kariery czy majątku. Interesujesz go ty sama, a nie twoje koneksje. Stanie się niebezpieczny tylko wtedy, gdy dasz mu powód do zazdrości. Ma ognisty temperament i przy kobiecie najmocniej trzyma go seks. Jeśli kocha, ciągnie partnerkę do sypialni. Nie umie okazywać miłości w inny sposób, chociażby o niej mówić. W łóżku jest raczej niecierpliwy i dość konkretny, choć czasem zaskakuje wybrankę pomysłowością. Pan Puginał uwielbia występować w roli myśliwego, zdobywcy, kochanka dominującego. Pozwól mu się podrywać, dając jednocześnie do zrozumienia, że jesteś bardzo zainteresowana tą grą. Szczypta prowokacji z twojej strony nie zaszkodzi.

Kim może się stać? Mieczem albo Cepem bojowym.

Arabski horoskop: Cep bojowy 21.04 – 21.05

Drewniana broń pokryta metalowymi hakami nie nadaje się do atakowania i staczania bitew. Łatwiej bronić się nią, niż napadać, i taki właśnie jest pan Cep. Nie znosi komplikacji, często woli ustąpić, niż wywołać awanturę. Niekiedy sprawia wrażenie wręcz gapowatego misia. Nie daj się jednak nabrać na jego pozorną niezdarność i przyziemność. Kiedy trzeba, pan Cep potrafi działać. Najważniejsza jest dla niego miłość. I to właśnie dla uczuć gotów jest naprawdę wiele zaryzykować, postawić wszystko na jedną kartę. W sypialni to zmysłowy pieszczoch, nigdy mu dość całusów i uścisków. Ważna jest dla niego gra wstępna i otoczenie, w jakim się kochacie. Szybki, ukradkowy seks w plenerze jest nie w jego stylu.

Kim może się stać? Lancą, Nożem albo Miotaczem kamieni.

Zobacz również:

Sprawdź też: Horoskop tygodniowy dla każdego znaku zodiaku

Arabski horoskop: Korbacz 22.05 – 22.06

Korbacz, czyli przymocowana do łańcucha kula z kolcami, to niezwykle podstępna broń. Jest niepozorna, lecz umiejętnie użyta może przebić rycerską zbroję. Mężczyzna spod tego znaku ma naturę pełną sprzeczności. Gra twardziela, ale dużo w nim słabości, bywa jednocześnie dominujący i uległy, chaotyczny i precyzyjny. Trudno za nim nadążyć, zrozumieć, o co właściwie mu chodzi. Z natury prawdomówny, potrafi zwodzić cię i opowiadać bajki. Ciągnięty do ołtarza, może stchórzyć, nawet jeśli tylko wydaje mu się, że nalegasz na zakup obrączek. Bywa bardzo uparty, chce koniecznie wejść ci na głowę, a potem nagle łagodnieje i zdaje się prosić: „Rządź mną, kochanie”. Mimo wszystko może być zupełnie niezłym partnerem, i to na całe życie. Pana Korbacza interesuje seks niebanalny. Uwielbia kochać się w niecodziennych okolicznościach i miejscach nieprzeznaczonych do erotycznych igraszek. U jego boku nie będziesz znać dnia ani godziny. Pan Korbacz uważa bowiem, że im bardziej spontaniczny seks, tym większą przyniesie rozkosz. Czasami przedkłada słowa nad czyny. Może się wtedy okazać, że zamiast gorącego kochanka masz w sypialni bajarza, który – niczym Szeherezada – będzie snuł opowieści pełne miłosnych przygód. Mężczyzna spod tego znaku kocha grać i oczekuje, że ty też go czymś zaskoczysz. Inteligentna rozmowa i niebanalny strój, erotyczne gadżety  – to na pewno mu się spodoba.

Kim może się stać? Lancą, ale również Łańcuchem, niestety.

Arabski horoskop: Kordelas 23.06 – 22.07

Kordelas to rodzaj myśliwskiego noża. Nie sposób walczyć nim podczas wielkiej bitwy. Dlatego Pan Kordelas nie wybiera się na żadne batalie. Woli spokojne i zaplanowane działania, pozbawione improwizacji. Życie we dwoje traktuje wyjątkowo serio, więc zastanawia się bez końca, czy poprosić ukochaną o rękę, czy może jeszcze poczekać. Obawia się odrzucenia, wyśmiania. Codzienność z panem Kordelasem to raczej kapcie, telewizor i weekendy poza miastem. Lubi uwodzić, ale pod warunkiem, że nie trwa to zbyt długo. Jego temperament nie należy do gorących. Pan Kordelas woli, by to jego partnerka przejęła inicjatywę. Kiedy już się odważy pójść na całość, sprawi miłą niespodziankę. Lubi obdarzać rozkoszą. Wymarzona partnerka Kordelasa jest ciepła, kobieca i niezbyt pewna siebie. Pozornie pruderyjny, Kordelas też ma swoje tajemnice. Uda się rozpalić go wyrafinowaną bielizną, która działa na jego zmysły.

Kim może się stać? Łukiem, Toporem, Nożem.

Sprawdź też: Wielki horoskop roczny na 2022 rok

Arabski horoskop: Miecz 23.07 – 23.08

Używanie tej broni wymaga talentu, rozmachu i przestrzeni. I taki jest pan Miecz: szlachetny, dumny i zapatrzony w siebie. Dusi się w ciasnym związku z małostkową partnerką, ale równie źle poczuje się z kobietą, która nie potrafi docenić jego wyjątkowości. Mężczyzna Miecz jest konserwatystą i chętnie staje w obronie moralności. Jest wyjątkowo wymagający, ale przede wszystkim wobec innych. Sobie przyznaje więcej praw. Kocha dramatyczne sceny, uwodząc kobietę, zachowuje się jak aktor. Do miłości potrzebuje niemal hollywoodzkiej scenerii. Jest uczuciowy, ale skrzętnie to ukrywa. Miecz to wspaniały kochanek. Seks traktuje jak uroczystość, choć nie świętuje za często. Szampan, truskawki, świece – zapraszając do sypialni, otoczy wybrankę cudowną atmosferą. Uwiedziesz go urodą, elegancją i odwagą. Daj mu do zrozumienia, że jesteś najbardziej pożądaną kobietą świata. Wtedy odda ci swe serce.

Kim może się stać? Lancą lub Cepem bojowym.

Arabski horoskop: Nóż 24.08 – 23.09

Niewielu mężczyzn rodzi się w znaku Noża, częściej stają się nim później. Pan Nóż bywa dziecinny, lekkomyślny i nieprzewidywalny. To typ Piotrusia Pana. Nie lubi się przemęczać – również w miłości – biegać za kobietami i proponować randek. Jeśli się zwiąże, to raczej nie z własnej inicjatywy. Nie dba o siebie, nie potrafi ubrać się odpowiednio, gotów iść do opery w spodniach od dresu. Pan Nóż jest bardzo czuły na punkcie swojej męskości. Łatwo go urazić. W łóżku bywa dość leniwy, często liczy na inicjatywę kobiety. Zwrócisz na siebie jego uwagę swoją pewnością siebie i zdecydowaniem. Pan Nóż uwielbia kobiety, które wiedzą, czego chcą i jak to dostać. Jeśli masz na niego chrapkę, zrób pierwszy krok – zaproś go do kina, na koncert rockowy albo spływ kajakowy. Chętnie odda się w twoje ręce.

Kim może się stać? Toporem, Cepem bojowym lub Korbaczem.

Przeczytaj: Miłosny horoskop dla dwojga

Arabski horoskop: Łańcuch 24.09 – 23.10

Broń kupców i cwaniaków. Pan Łańcuch jest inteligentny, sprytny i doskonale umie manipulować ludźmi. Ani się obejrzysz, a bez mrugnięcia oka zaczniesz spełniać jego zachcianki. Potrafi znaleźć klucz do kobiecego serca. Gdy zorientuje się, jakiego mężczyzny szukasz, będzie go udawał z dużym powodzeniem. Pan Łańcuch bywa jak kameleon i zmienia się zależnie od oczekiwań. Zapewni swojej partnerce komfortowe życie, bo umie zarabiać pieniądze, choć nie zawsze uczciwie. Najważniejsze dla niego jest być kochanym. Jej uczucia i udany seks wystarczają mu do szczęścia. Łańcuch przywiązuje dużą wagę do rytuałów wstępnych, ale w łóżku nie jest romantyczny. Nie miewa zaskakujących pomysłów. Chętnie za to zgodzi się na oryginalne kaprysy partnerki. Łańcuch nie lubi kobiet-twierdz. Zachowuj się przy nim naturalnie. Będzie zachwycony, mogąc spełniać twe zachcianki.

Kim może się stać? Nożem lub Lancą.

Arabski horoskop: Sztylet arabski 24.10 – 22.11

To najbardziej niebezpieczna i wyrafinowana broń, narzędzie skrytobójców. Pod znakiem Sztyletu rodzą się mężczyźni agresywni, niezwykle odważni, żądni krwi. Kochają ryzyko, a przede wszystkim kochają kochać. Namiętnie, niebezpiecznie, aż do bólu. W sprawach sercowych nieobliczalni i pozbawieni skrupułów. By zdobyć kobietę, Sztylet arabski potrafi posunąć się daleko. Jeśli zapała namiętnością do żony przyjaciela, poderwie ją bez oporów. Ma zmysł obserwatora i zawsze znajdzie jakiś sposób. Jest cholerykiem, często wybucha gniewem, ale jeśli chodzi o miłosne podboje, wykazuje się anielską cierpliwością. Sztylet w łóżku też wyznaje dewizę: „Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go”. Jest bardzo namiętnym kochankiem. Marzy o 200-procentowej kobiecie. Dlatego raz bądź tajemnicza, innym razem śmiała, a już cię nigdy nie opuści. Lubi wyzwania i kobiety pełne pasji.

Kim może się stać? Korbaczem albo szlachetnym Łukiem.

Arabski horoskop: Łuk 23.11 – 21.12

Ta niezwykle popularna broń wymaga siły i zręczności, symbolizuje umiejętność osiągania dalekich celów. Pan Łuk ma wiele atutów: inteligencję, niezależność i talent uwodzenia. Realizuje niemal każde swoje marzenie. Przyciąga kobiecą uwagę, ma w sobie to coś, co działa na jak magnes. Jest opanowany, męski, jednocześnie misiowaty, a to tylko dodaje mu uroku. Łuk albo skacze z kwiatka na kwiatek, albo zakochuje się raz na całe życie. Jego namiętność jest nienasycona. Miewa bogate fantazje erotyczne, które urozmaicają miłosne noce, wypełnione zabawą i śmiechem. Nie ma nic przeciwko przelotnym przygodom. Uwiedziesz go, opowiadając mu o szalonym seksie na szczycie Annapurny lub w hotelu na godziny.

Kim może się stać? Lancą albo Miotaczem kamieni.

Arabski horoskop: Lanca 22.12 – 20.01

Należy do broni długich, ale jest raczej krucha. Pan Lanca ma wiele zalet: inteligentny, swobodny, uroczy, dusza towarzystwa. Nie wie, co to kompleksy. Pociąga kobiety, które potrzebują prawdziwego mężczyzny. Nie waha się, tylko podbija świat, a przede wszystkim serca pań. Robi wrażenie mistrza w uwodzeniu. Uważa się za wyzwolonego erotycznie: nie ma dla niego tematów tabu. Dlatego od słów łatwo przechodzi do czynów. W łóżku imponuje finezją oraz swobodą. Bywa jednak egoistą, bardzo skoncentrowanym na swojej przyjemności, czasem zapomina o partnerce. Uwiedzie go kobieta z charakterem, poważnie traktująca życie, intelektualistka. Żadnej kokieterii. Jest raczej nieczuły na typowe kobiece sztuczki czy omdlewające spojrzenia.

Kim może się stać? Przeobraża się zwykle w Nóż albo w Topór.

Arabski horoskop: Miotacz kamieni 21.01 – 18.02

To broń wyjątkowo niebezpieczna i dalekosiężna. Miotacz Kamieni posiada wielkie wpływy, choć nie zależy mu na sławie. Woli trzymać się na dystans. Nie jest mistrzem świata w podrywaniu, bo wątpi we własne możliwości. To raczej na niego trzeba zagiąć parol. Życie miłosne Miotacza przypomina wzburzone morze. Namiętność ożywia go i dodaje zapału do działania. Dla miłości jest gotów wiele poświęcić. Zrezygnuje z eksponowanego stanowiska i sławy, zapomni o pieniądzach, jeśli takich wyrzeczeń będzie wymagał związek z ukochaną kobietą. Dla pani swego serca zrobi wiele, ale w zamian żąda jeszcze więcej. Oczekuje, że każde zbliżenie będzie niepowtarzalnym spektaklem, i to wyreżyserowanym przez partnerkę. Po odpowiedniej edukacji potrafi zaskoczyć pomysłami. Miotacz Kamieni lubi luksus, ważna jest dla niego sceneria miłosnych zmagań. Uwielbia pachnące świece i satynową pościel. Wygląd ma dla niego znaczenie drugorzędne. Bardziej od urody ekscytuje go inteligencja.

Kim może się stać? Nożem lub Sztyletem arabskim.

Arabski horoskop: Topór 19.02 – 20.03

Ta straszna broń jest pomyślnym znakiem. Pan Topór to niezwykła umysłowość. Kreatywny, uzdolniony, lubi się uczyć – wręcz wymarzony partner dla intelektualistki. Zrównoważony, nie znosi kłótni, zawsze woli się dogadać. Życie z nim jest spokojne, ale nie nudne. Uwodzi słowami, imponuje wiedzą. Toporowi przyda się przedsiębiorcza partnerka, która zachęci go do działania. Jest zbyt skromny i wyolbrzymia własne ograniczenia. Może nie kocha szaleńczo czy na zabój, ale za to mocno przywiązuje się do swojej wybranki. Jeśli zwiąże z kobietą swoje losy, myśl o rozwodzie nigdy nawet nie przemknie mu przez głowę. Nie jest zbyt namiętny w sypialni, ale nadrabia delikatnością i czułością. Seks w jego wykonaniu to koncert długich, delikatnych pieszczot, przeplatanych miłosnymi wyznaniami. Bywa całkowicie nastawiony na sprawienie przyjemności kobiecie, dlatego też gra wstępna w jego wykonaniu to niezapomniane doznanie. Zupełnie zwariuje na widok zwiewnej, delikatnej i eterycznej istoty, która mogłaby grać rolę wróżki lub królewny. Spodnie i męska fryzura szybko ostudzą jego zmysły, podobnie jak kreacja wampa. Jest bowiem raczej romantycznym kochankiem, przynajmniej w swoich wyobrażeniach.

Kim może się stać? Łańcuchem albo nieco próżnym Mieczem.