Audrey Hepburn należała do grona najbardziej cenionych aktorek „Złotej Ery Hollywood” lat 50. i 60. American Film Institute umieścił jej nazwisko na 3. miejscu w opublikowanym przez siebie rankingu „największych aktorek wszech czasów” (The 50 Greatest American Screen Legends).

Audrey Hepburn była jedną z najbardziej cenionych aktorek Złotej Ery Hollywood, ikoną stylu i popkultury. Amerykański Instytut Filmowy umieścił jej nazwisko na 3. miejscu w rankingu największych aktorek wszech czasów. Jej nietypowa uroda zapoczątkowała nowy kanon piękna, a styl ubierania się naśladowały miliony kobiet na całym świecie. 
Wylansowała cygaretki, baleriny, okulary… Do dzisiaj jej filmy zachwycają, wzruszają, a jej styl inspiruje miliony kobiet na całym świecie.

Zobacz:

7 filmów, których nie byłoby bez Audrey Hepburn. Koniecznie obejrzyj wszystkie!

Pod koniec lat 60. ograniczyła aktywność aktorską, angażując się w działalność humanitarną jako ambasador dobrej woli UNICEF. Była członkinią tej organizacji od 1954, a w latach 1988–1992 pracowała w najbiedniejszych krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji. W 1992, w uznaniu za zasługi na rzecz humanitaryzmu, została odznaczona przez prezydenta George’a H.W. Busha Medalem Wolności.

Pomimo ogromnej sławy, nigdy nie zachowywała się jednak jak gwiazda. Była pracowita, punktualna, uprzejma i niezwykle rodzinna. Strzegła swojej prywatności przed dziennikarzami. Jej dorosły już syn Sean Hepburn Ferrer stwierdził w napisanej przez siebie biografii Audrey, że matka „nie dostrzegała własnego blasku".

Więcej zdjęć i wspomnień znajdziecie tutaj ->>