Zdjęcie: materiały prasowe DW Rebis

Niebawem pisarka  odwiedzi Polskę – będzie gościem festiwalu BIG BOOK – Dużego Festiwalu czytania.Co o  niej wiemy? Niewiele.  Jest Brytyjką. Absolwentką Uniwersytetu w Bristolu i Oxford University Press. Autorką bardzo uhonorowaną – ma tytuł doktora Universytetu w Bristolu, jest członkiem Royal Society of Literature, Society of Authors i PEN Clubu. Ma 67 lat. A za sobą bogate życie osobiste. Z pierwszym mężem Tonym  rozwiodła się, potem przez 10 lat zwiazana była z rysownikiem Melem Calmanem, a po jego śmierci – z węgierskim malarzem Csabą Pasztorem. Dwa lata temu poślubiła dziennikarza Marka Williamsa. Mieszkają razem w domu w Kentish Town, w północnym Londynie. Deborah Moggach ma dwoje dorosłych dzieci: Tom jest nauczycielem, a Lottie - dziennikarka i pisarką. 

W Polsce Deborah Moggach  jest znana z kilku powieści – do tej pory największą popularność przyniosła jest książka "Hotel Maigold". 

W lipcu w polskich kinach pojawi się film "Tulipanowa gorączka" na podstawie jej powieści. Rzecz o histerii jaka opanowała mieszkanców Holandii w XVII wieku. Zagrała w nim Judy Dench, Christoph Waltz i Alicia Vikander (na zdjeciu).

Zdjęcie: materiały prasowe

 

W Polsce jej książki wydaje wydawnictwo REBIS. Do tej pory ukazały się: "Tulipanowa gorączka", "Hotel Marigold" i "Hotel złamanych serc",  a niebawem  – "Przemilczane tajemnice".

Zdjecie: DW Rebis
Zdjęcie: DW Rebis
Zdjecie: DW Rebis

Fanów autorki odsyłamy na Duży Festiwal Czytania – wielka ucieczka, który odbędzie się  w dniach 10-12 czerwca 2016 r. w Warszawie, Pałac Szustra w Parku Morskie Oko. Więcej informacji na http://www.bigbookfestival.pl/