Wiosna rozgościła się już na dobre, więc ciężkie, zimowe obuwie możemy zamienić na wiosenne. Ten sezon zdominowały baleriny, mokasyny, lordsy i loafersy na płaskim obcasie, oznacza to, że wiosenny styl łączy w sobie styl z komfortem noszenia. Jakie modele i kolory są najmodniejsze? Podpowiadamy!

Buty na wiosnę: baleriny

Baleriny w sezonie wiosna-lato 2021 zyskują nowe życie! Są eleganckie, ponadczasowe, a także niesamowicie wygodne. Projektanci proponują kilka wariacji na temat podpatrzonych u zawodowych tancerek butów. Wśród najbardziej pożądanych modeli znajdziemy te z odkrytą piętą, wiązaniem, kwadratowym noskiem lub czubem wyciętym w szpic.

Buty na wiosnę: mokasyny

Mokasyny to doskonałe buty na sezon wiosenny, a także na wczesną jesień. Są niezwykle uniwersalne i wygodne, dlatego możemy przechodzić w nich cały sezon! Do najmodniejszych modeli w tym roku zaliczamy skórzane modele w naturalnych, klasycznych kolorach.

Buty na wiosnę: lordsy

Lordsy to buty, które słusznie kojarzą się z angielską elegancją arystokratów. Kiedyś nosili je wyłącznie mężczyźni, wybierali oni modele zdobione rodowymi herbami. Obecnie lordsy świetnie pasują kobietom. Wysmuklają stopę, są wygodne, a jednocześnie są równie eleganckie jak nie jedna para obcasów! Często są z mokasynami, bo faktycznie są do nich bardzo podobne. Różnią się tym, że mają mniej zabudowane wierzchy oraz charakterystyczne wcięcia po bokach, płaską podeszwę z niskim, kwadratowym obcasem.

Buty na wiosnę: loafersy

Loafersy, czyli bardziej agresywną wersję lordsów znaleźć możemy niemal na każdej stronie i każdej półce w popularnych sieciówkach. Mają grubą, odrobinę agresywną podeszwę, która sprawia, że mamy kilka dodatkowych centymetrów bez odejmowania sobie wygody. Najmodniejsze w tym sezonie są modele lakierowane i te z ciekawymi ozdobami – na przykład łańcuchami lub perłami.