Wraz z nadejściem ciepłych dni coraz częściej z utęsknieniem patrzymy w okno i marzymy o dniu na świeżym powietrzu. Czy wiesz, że to marzenie możesz spełnić w banalnie prosty sposób? Balkon, bez względu na swój rozmiar, może stać się ciekawą przestrzenią zarezerwowaną dla odpoczynku lub pracy zdalnej na świeżym powietrzu! Zobacz, jakie elementy sprawią, że twój balkon będzie prywatną oazą spokoju! 

Hamak

Jest alternatywą dla klasycznego krzesła. Zawieszony w towarzystwie roślin będzie mógł udawać maleńki domek na drzewie. Nie zapominajmy o relaksujących drzemkach i godzinach spędzonych na czytaniu książek.

Krzesła

Krzesła zaraz obok stolika są najważniejszym elementem wyposażenia balkonu. Jak wiele jest rodzajów stołów, tak samo wiele jest opcji krzeseł. Może to być  fotel, zwykłe krzesło lub mogą to być miękkie poduchy ułożone na podłodze.

Stolik

Jest bezkonkurencyjnie obowiązkowym elementem każdego balkonu. Gdzie indziej postawisz poranną kawę lub kieliszek wina, którym będziesz się delektować przy zachodzie słońca? Naszym zdaniem powinien być on na tyle duży, aby zmieścić się jedząc i pijąc nawet w pojedynkę. Jednocześnie nie może być zbyt duży, aby nie zdominował całego balkonu. Kolejnym ważnym punktem przy jego doborze jest styl w którym chcesz udekorować swój balkon. Jeżeli nie masz miejsca na stolik na swoim balkonie - wybierz stołek, który jednocześnie może służyć jako stolik i dodatkowe miejsce do siedzenia!

Leżak

Jeżeli twój balkon jest dobrze nasłoneczniony, wykorzystaj to zaopatrując się w leżak. Będziesz mogła przenosić się na wakacje bez wychodzenia z domu. Jeżeli nie masz miejsca na leżak - zdecyduj się na wygodny puf lub rozkładany fotel!

Półka na kwiaty

Masz może mały balkon, a chciałabyś pogodzić na nim uprawę ziół i odpoczynek? Nic trudnego! Wystarczy zaopatrzyć się w półki i tam ulokować wszystkie rośliny. Może to być nie tylko funkcjonalny, ale także ozdobny element twojego balkonu.

Światełka

Lampki zawieszone wzdłuż poręczy oświetlą wieczorem balkon i sprawią, że będzie przytulna i sielska atmosfera. Ciepłe, delikatne światło będzie dawało poczucie intymności. Jasne, białe światło pozwoli na przykład na czytanie po zmroku.

Zobacz również:

Donice

To inny sposób na przetrzymywanie roślin. Kupując donice dopasuj je do wnętrza, które tworzysz na swoim balkonie. Z pozoru mało istotny element może okazać się scalający dla całej dekorowanej przestrzeni.

Świece

Wystarczy zapalić kilka świec wieczorem, a balkon zmieni swój charakter. Będzie romantycznym i idealnym na relaks miejscem. Wybierając świece zapachowe, możemy z łatwością przenieść się na przykład nad morze lub do lasu co tylko wzmocni i pogłębi poziom naszego relaksu i odprężenia.

Sprawdź też: