Bezkremowa noc: skąd się wzięła jej idea?

Chemik dr Rudolf Hauschka i kosmetolożka Elisabeth Sigmund, interesowali się naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze. Doszli do wniosku, że zbyt bogata pielęgnacja „rozleniwia” naszą skórę, zaburza zachodzące w niej naturalne procesy, rozregulowuje produkcję sebum, co może być powodem wielu problemów dermatologicznych. Ich obserwacje zaowocowały ideą bezkremowych nocy.

Bezkremowa noc: na czym polega?

Idea bezkremowych nocy opiera się na rytmie dobowym skóry i jej możliwościach regeneracyjnych. W przypadku bezkremowych nocy bardzo ważny jest podział na pielęgnację poranną, która ma za zadanie przygotować skórę na cały dzień i zapewnić jej ochronę, i pielęgnację wieczorną, która ma wzmocnić jej naturalną regenerację.

W nurcie idei bezkremowych nocy, nasza wieczorna pielęgnacja powinna sprowadzać się tylko do trzech etapów: oczyszczania, tonizacji i aplikacji lekkiego serum na bazie wody. Należy zrezygnować z ciężkich kremów na bazie olejów, maseł i silikonów. Ich użycie spowalnia detoksykację i odnowę naszej skóry, a nawet może zapychać pory i przyczyniać się do powstawania niedoskonałości. Bardziej odżywcze kremy należy zostawić na rano.

Bezkremowa noc: czy warto ją wypróbować?

W czasach, kiedy z półek drogerii zachęcająco patrzy na nas wiele produktów pielęgnacyjnych obiecujących natychmiastowe efekty i zachęcających nas do zakupu pięknymi opakowaniami, bezkremowa noc może nie brzmieć zachęcająco. Wydaje się jednak być ciekawym eksperymentem pielęgnacyjnym. Należy pamiętać, że każda skóra jest inna i potrzebuje innej pielęgnacji. Stosowanie bezkremowej nocy raz w tygodniu będzie odpoczynkiem dla skóry i pozwoli ocenić czy nasza skóra potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Warto też pamiętać o odpowiednio dobranym serum, najlepiej z kwasem hialuronowym.

Warto dać szansę bezkremowej nocy i obserwować, jak sprawdza się ona na naszej skórze. Jej stosowanie prowadzi do analizy naszej aktualnej rutyny pielęgnacyjnej i do zastanowienia się nad tym czego potrzebuje nasza cera.