Biała koszula jest ponadczasowa, stylowa i niezawodna. Można nazwać ją modowym kameleonem – potrafi wpasować się w każdy styl i będzie współgrać z każdym, nawet najbardziej ekstrawaganckim trendem. Przy wyborze białej koszuli, tak aby służyła nam dłużej niż jeden sezon warto zwracać uwagę m.in. na krój, materiał i detale. Możemy wyróżnić kilka modeli białej koszuli i ta lista stale się powiększa. Dzięki temu możemy stworzyć bardzo ciekawą kolekcję lub wybrać takie modele, które najbardziej pasują do naszej sylwetki lub naszych preferencji.

Biała koszula – model klasyczny

Klasyczną białą koszulę możemy nosić w zasadzie do wszystkiego. Będzie równie dobrze wyglądała do garniturowych spodni i marynarki jak i do jeansów i trampek. Warto mieć w szafie chociaż jedną klasyczną białą koszulę, aby zawsze być w gotowości na eleganckie wyjście lub na dzień w którym biała koszula jest obowiązkowym elementem naszej stylizacji.

Biała koszula – model awangardowy

Jako model awangardowy potraktowałyśmy każdy model udziwniony. Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju nadmiary materiału lub jego braki na przykład na plecach :) . Taka koszula może być głównym elementem naszej stylizacji. Nadaje się na każdą okazję, wystarczy zmienić dodatki i możemy tę samą koszulę założyć na spotkanie w pracy, a także na wieczorne wyjście z koleżankami.

Biała koszula – model casualowy

Modele casualowe są idealnym rozwiązaniem na wszystkie mniej formalne okazje. Jeżeli wybierzemy luźniejszy model, możemy zostawić jeden lub dwa guziki od dołu rozpięte i schować jedną część koszuli do spodni. Wybierając koszule z nadrukiem, możemy stworzyć bardziej młodzieżową stylizację. Białe casualowe koszule są świetną alternatywą dla t-shirtów i koszulek, dzięki nim nasza stylizacja będzie wyglądała na ciekawszą i bardziej przemyślaną nawet jeśli w rzeczywistości nie poświęciłyśmy jej zbyt dużo uwagi.

Biała koszula – model ze zdobieniami

Model ze zdobieniami, czy to z koronką, żabotem czy z ozdobnym kołnierzykiem może ożywić i naszą koszulę i urozmaicić naszą stylizację. Jeżeli zdecydujemy się na koszulę z biżuteryjnym wykończeniem, nie będziemy musiały przejmować się doborem samej biżuterii. Ba, będziemy mieć niesamowicie ciekawy element garderoby, dzięki któremu reszta stylizacji może być bardzo prosta.

Sprawdź też: