[tekst: Agata Then]

Realizację marzenia o błyszczących włosach zaprzepaszczają m.in. czynniki zewnętrzne. Wysuszająco działa na nie ciepłe i suche lub bardzo zimnie powietrze. Czasami same utrudniamy egzystencję naszych kosmyków poprzez suszenie gorącym powietrzem, prostowanie, stosowanie trwałej lub rozjaśnianie pasm. Wszystko to sprawia, że włosy stają się matowe i suche, a ich powierzchnia jest porowata. Blask włosów jest warunkują zamknięte i ściśle przylegają do siebie łuski. Sprawdzamy, co pomoże przywrócić ten stan.

1. Regularne farbowanie

Nowoczesne kremy i maski do koloryzacji pielęgnują włosy. W składzie preparatów znajdują się substancje odżywcze, np. olejki, które wygładzają i nawilżają pasma już na etapie nałożenia farby.

2. Wzmacniaj odcień, by mieć błyszczące włosy

W drogeriach pojawiły się szampony i odżywki z kolorowymi pigmentami. Poszczególne kosmetyki są przeznaczone do różnych kolorów włosów. Wzmacniają barwę pasm i nawilżają je. Stosowane raz w tygodniu pozwalają na utrzymanie głębokiego koloru i lśniących włosów na dłużej.

3. Naturalne maseczki na włosy i płukanki

Przygotuj płukankę z rumianku, korzenia rabarbaru lub soku z cytryny. Zastosowana jako kolejny krok po myciu szamponem i nałożeniu odżywki, wzmocni odcień i blask blondów. Napar z orzechów włoskich podkręci brązy. Rudości fantastycznie podkreśli kora dębu zmieszana z drzewem sandałowym. Warto też sięgnąć po sprawdzone przepisy naszych babć i przygotować domowe maseczki na włosy.

4. Stosuj bazy ochronne do włosów

Primery, czyli bazy do włosów, to nowy typ kosmetyku. Stosowane przed stylizacją pomagają chronić pasma przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem spowodowanym używaniem lokówki, prostownicy bądź suszarki, oraz promieniami UV.. Spryskuj nim pasma po umyciu, a przed stylizacją na ciepło.

5 Błyszczące włosy dzięki rozświetleniu tonerem

Rozświetlanie tonerem nie zmieni odcienia włosów. Polega na nałożeniu kosmetyku w odcieniu pasm i krótkim „spienianiu” go na włosach. Toner nie wnika do wnętrza włosa jak farba, a jedynie osadza się na nim. Wygładzi pasma i nada im połysk. Ceny takiego zabiegu zaczynają się od 250 zł.

10 trików ułatwiających stylizację włosów ->