Urok tej kompozycji tkwi w prostym – ale bardzo efektownym pomyśle. Tulipany w trzech odcieniach: białym, jasno i ciemnoróżowym zbieramy w jednokolorowe bukiety, owinięte liściem aspidistry – a następnie ustawiamy razem w podłużnym wazonie. Sąsiedztwo kwiatów w przenikających się wzajemnie kolorach tworzy niezwykły, pełen elegancji efekt ombre. W podobny sposób możesz łączyć róże, peonie i hortensje w różnych tonacjach. Jak wykonać taki bukiet krok po kroku?

 

1. Końcówki tulipanów przycinamy. Część liści usuwamy, by móc dobrze wyeksponować kwiaty. Z każdego liścia aspidistry odcinamy końcówkę. Przycinamy z wierzchu gruby nerw tak, by liść nabrał bardziej płaskiego kształtu.

tulipany
Zdjęcie: BBS Studio

2. Rośliny w tych samych kolorach łączymy w pęki. Gałązki każdego pęku ciasno owijamy na dole liściem aspidistry, dzięki temu bukiet będzie bardziej stabilny.

bukiet-ombre
Zdjęcie: BBS Studio

3. Do wypełnionego wodą podłużnego wazonu wkładamy bukiety – najpierw biały, a następnie w odcieniach jaśniejszego i ciemniejszego różu. W ten sposób uzyskamy efekt cieniowania.

bukiet-z-tulipanów
Zdjęcie: BBS Studio

Nasza rada: tulipany długo zachowają sztywne łodyżki, jeśli bez odwijania z folii wstawisz je na ok. 1/2 godziny do wody, by mogły dobrze jej się napić.