Jakie kwiaty będą ci potrzebne?

Podstawą bukietu są hortensje w dwóch kontrastowych kolorach: biała Annabelle i różowa hortensja ogrodowa. Dobierz do nich róże gałązkowe, białe chryzantemy i kilka gałązek nawłoci, która doda bukietowi wiejskiego uroku. Tradycyjny wazon zastąp stylowym dzbankiem, na przykład z porcelany w kremowym odcieniu.

kwiaty-do-bukietu
Miód Malina Studio

Jak wykonać bukiet krok po kroku?

Do dzbanka włóż kilka gałązek róż (najlepiej o różnej wysokości) - będą tworzyły szkielet bukietu. Następnie umieść na środku białą hortensję Annabelle – powinna stanowić najwyższy punkt kompozycji.

bukiet-diy
Miód Malina Studio

Poniżej wstaw dwie gałązki hortensji w kontrastowych kolorach. Wolną przestrzeń pomiędzy roślinami wypełnij chryzantemami. Na samym końcu wetknij kilka gałązek nawłoci – nada kompozycji lekki, rustykalny charakter.

bukiet-w-stylu-prowansalskim-diy
Miód Malina Studio

Zobacz też: Trik z taśmą, który pomoże Ci ułożyć każdy bukiet >>>

--

Autorem kompozycji jest Mateusz Wasak - florysta, od ponad 6 lat zajmujący się kwiatami. W swoich kompozycjach wykorzystuje często nietypowe elementy - na przykład warzywa. W zorganizowaniu sesji zdjęciowej pomogła kwiaciarnia Camomille, która użyczyła również kwiatów i wazonów.

mateusz-wasak-florysta