Historia marki Bynamesakke oficjalnie rozpoczyna się w 2008 roku. Wtedy rusza produkcja pierwszej kolekcji bawełnianych t- shirtów i szali. Powstaje też sklep internetowy. Ale tutaj liczy się najbardziej inna historia… ludzka. Bynamesakke to przede wszystkim dwoje ludzi, którzy z pasji stworzyli pierwszą w Polsce niszową markę typu basic.

part 1 / Iza & Robert
Przyjeżdżają z Kanady do Polski w 2006 roku. Iza jest scenografem po szkole filmowej, Robert sprzedaje właśnie firmę recyclingową. Są razem i szukają swojej własnej historii w życiu. Mają pasję i powoli pojawia się w ich głowach pomysł. Koncepcja powstaje z praktycznej potrzeby: po powrocie do Polski nie mogą znaleźć dobrych jakościowo, prostych, basicowych ubrań. Takich, jakie nosili do tej pory w Kanadzie. W Warszawie prym wiodą zachodnie sieciówki i niewielu ludzi wie o istnieniu basicu, w którym stawia się na prostotę i jakość. Polscy projektanci nie tworzą jeszcze kolekcji „streetwearowych”, stawiają wyłącznie na wieczorowe sukienki. Dlatego Iza postanawia sama uszyć t-shirt idealny, co okazuje się nie lada wyzwaniem. Zaczynają się mozolne, wielomiesięczne poszukiwania najlepszej bawełny. W końcu udaje się. Iza projektuje pierwsze t-shirty, które spełniają jej wysokie oczekiwania. Tak powstaje pierwsza, oryginalna marka typu basic na polskim rynku.

part 2 / Nazwa bez Nazwy
Od początku założenie jest takie, aby nazwa marki nie była konkretną nazwą. To trudne zadanie, dlatego Iza z Robertem proszą o pomoc angielską grupę zajmująca się brandingiem, która podaje im blisko 500 propozycji. Jak wybrać idealną? Wieszają na suficie kartki z propozycjami, wpatrują się w nie, szukają. Bynamesakke!. Nie da się tego dosłownie przetłumaczyć. Jedyna symbolika to podwójna litera „k”- od ich nazwisk. Odkrywają, że ta skomplikowana nazwa jest wręcz idealna dla prostych basicowych modeli. Trudna do wymówienia? Nieważne kto jak ją wymawia. Właściwie to jest zawsze bardzo ciekawe. Dla Izy i Roberta nie ma znaczenia logo i nazwa, tylko człowiek i jego historia. Moda? To nie tylko ubranie, ale też to jak się w nim czujesz i co/kto za tym stoi.

part 3 / Filozofia i Historia
W 2008 roku nikt jeszcze nie mówi głośno o ekologii. Dziś bycie eko to wymóg czasów. Bynamesakke od samego początku jest marką przyjazną dla środowiska. Wie, że poza modą liczy się dużo więcej i chce jak najbardziej pozytywnie wpływać na świat. Swoje pierwsze szale pakuje w bawełniane woreczki, a metki wszywa z materiału. Nie zatrzymuje się w rozwoju. Zmienia opakowania na biodegradowalne a metki wykonuje są z taśmy bawełnianej. Marka stawia na recycling, nie używa naturalnych futer, unika wyrobów skórzanych.

Po 2008 roku wszystko dzieje się dynamicznie:
- w 2010 r. rusza sprzedaż do butików w Polsce, Francji, Holandii, Grecji i Danii
- w 2012 r. otwiera sklep w Złotych Tarasach, tym samym będąc pierwszą niszową marką obecną w domu handlowym
- w 2017 r. przenosi się do alternatywnego Domu Handlowego na Mysią 3, gdzie jest do dzisiaj Zaczęło się od jednego T-shirtu z bawełny, a dziś Bynamesakke to już cała garderoba: od swetrów po świetnie skrojone marynarki czy płaszcze uszyte z wysokiej jakości wełny. „Kapsułowe kolekcje”, w których rzeczy do siebie pasują i niezależnie od sezonu można je ze sobą łączyć stały się ideą marki Bynamesakke.
Oprócz bawełny są również inne tkaniny i materiały najwyższej jakości jak kaszmir, alpaka, tencel. Oczywiście nigdy nie zabraknie idealnych, bawełnianych T- shirtów, które niezmiennie pozostają wpisane w filozofię marki.

part 4 / #make your own story in life
Liczy się człowiek i …jakość. Osoba, która nosi ubrania Bynamesakke nie musi znać się na trendach, bo marka ich nie narzuca. Chce, aby klienci sami kreowali swój wizerunek i tym samym opowiadali swoją własną historię. Stąd „by” przed nazwą marki, bo tę historię można opowiadać również poprzez ubrania…

Kolekcja jesień-zima 19/20 Bynamesakke

Każda z kolekcji marki Bynamesakke to kolejna historia. Tym razem inspiracją były momenty, chwile dnia. Te, które pragniemy uchwycić. To może być codzienna chwila przy porannej kawie czy spacer poza miastem, kiedy czujesz promienie słońca na twarzy i bezkarnie chłoniesz zapachy natury. Najważniejsze to być tu i teraz. Stanąć w miejscu i uspokoić gonitwę myśli, skupiając się wyłącznie na własnych emocjach. Doceniajmy nasz czas - dzisiaj to on jest najcenniejszym luksusem.

Bynamesakke od zawsze i na zawsze jest blisko natury. Kojąca paleta barw kolekcji, to kolory które odkryjesz w przyrodzie. Dużo tu światła dzięki dominującym piaskowym beżom, złamanej bieli i całej gamie szarości. W naturze szukamy tego, co unikatowe. Stąd intrygujący rdzawy brąz czy głęboka, nasycona zieleń. W najnowszej kolekcji Bynamesakke znajdziesz, między innymi, ciepłe płaszcze wykonane w 80% z wełny z domieszką poliamidu, a także miękkie i przyjazne dla ciała swetry z alpaki oraz virgin wool. Nowością są luksusowe szale w 100 % z kaszmiru. Oczywiście nie mogło zabraknąć wysokogatunkowej bawełny i t- shirtów, które są niezmiennym wyróżnikiem marki.