Jeżeli marzysz o pięknej, promiennej cerze, wprowadź do codziennej pielęgnacji kroki, które nic nie kosztują!

Nawilżaj skórę od środka!

Czy wiesz, że aż 90% nawilżenia skóry zapewnia woda znajdująca się wewnątrz organizmu? To właśnie dlatego regularne picie wody jest tak ważne! Gdy skórze brakuje wody, możemy bardzo szybko to zauważyć. Skóra stanie się ściągnięta, mogą pojawić się cienie pod oczami, a także wypryski. Pijąc wodę dbamy o odpowiednie nawilżenie organizmu, a także wpływamy na wygląd naszej skóry!

Rób przerwy od makijażu

Jeżeli każdy dzień zaczynasz od nałożenia makijażu, zmień swoje nawyki! Już jeden dzień no make-up może zdziałać cuda! Makijaż blokuje pory, co może prowadzić do występowania wyprysków. Już jeden dzień pozwoli skórze odetchnąć.

Zaczynaj dzień od zimnej wody!

Do porannej pielęgnacji dodaj ochlapanie buzi lodowatą wodą. Pomoże ona zmniejszyć obrzęki, a także stany zapalne. Co więcej, szybki przypływ zimna poprawi krążenie, c o zapewnia natychmiastowe wyrównanie kolorytu skóry.

Unikaj słońca

Słońce nie jest przyjacielem twojej skóry, a nadmierna ekspozycja może prowadzić do nieprawidłowej pigmentacji, drobnych zmarszczek i degradacji kolagenu. Staraj się zawsze iść zacienioną stroną ulicy, a przy większej ekspozycji na słońce chroń skórę kapeluszem lub parasolem.

Wyśpij się

Jeżeli nie zażywasz odpowiedniej ilości snu, na twojej twarzy mogą pojawiać się drobne zmarszczki oraz sińce pod oczami. Aby zatrzymać ten proces i jednocześnie zadbać o ogólny stan zdrowia, warto zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu każdej nocy.

Zminimalizuj stres

Jeżeli na co dzień jesteś narażona na stres, postaraj się go zminimalizować lub znajdź skuteczny sposób na zrelaksowanie się. Stres przyspiesza starzenie i może być przyczyną pojawiania się wyprysków. Nawet 10 minut spokojnego oddychania w ciągu dnia może pomóc poprawić stan skóry.

Zobacz również:

Zadbaj o zdrową i pełnowartościową dietę

To, co jemy ma ogromny wpływ na naszą skórę! Jedz produkty, które mają dużą ilość minerałów i przeciwutleniaczy, ponieważ to właśnie one spowalniają starzenie się skóry.

Jeżeli chcesz poprawić wygląd swojej skóry sięgnij po kmin rzymski, czystek, mango lub kaki.

źródło: wellandgood.com