MATERIAŁ PARTNERA

Stres a przewlekłe zmęczenie

Wieczny pośpiech i brak czasu na podstawowe, codzienne czynności. Czy wiesz, że stres działa destrukcyjnie na organizm? Kortyzol, hormon stresu, w nadmiernej ilości powoduje m.in. napady lękowe, wywołuje niepokój, rozdrażnienie i zmęczenie psychiczne. Zmniejsza libido, spowalnia przemianę materii, powoduje wzrost poziomu cukru we krwi, upośledza trawienie i powoduje zaparcia. Osłabia układ odpornościowy i może zatrzymywać wodę w organizmie, co w efekcie prowadzi do niezdrowego wyglądu skóry i opuchlizny. Aby zaradzić temu problemowi, popracuj nad organizacją dnia. Przede wszystkim zwolnij, znajdź czas dla siebie i pozwól sobie na odpoczynek.

Wpływ diety na kondycję organizmu

Odżywianie wpływa na jakość funkcjonowania całego Twojego organizmu i jeśli jest nieprawidłowe, może przyczyniać się do wielu problemów zdrowotnych. Ponadto bezpośrednio wpływa na kondycję skóry, która jest Twoją wizytówką. Dlatego zadbaj o zróżnicowany sposób odżywiania, umiar i regularność posiłków, a Twoja skóra będzie zdrowsza, gładsza i lepiej odżywiona. Włącz do codziennej diety owoce, warzywa, kasze, ziarna i ryby, które są bogatymi źródłami witamin, minerałów i naturalnych przeciwutleniaczy, które wpływają na stan zdrowia i urody. Gotuj na parze i unikaj długiej obróbki termicznej, podczas której produkty tracą swe wartości odżywcze.

Brak snu

Podczas snu w Twoim organizmie zachodzi szereg procesów regeneracyjnych. W pierwszej fazie, zwanej NREM, Twój organizm wypoczywa. W drugiej fazie, tzw. REM, mózg zaczyna intensywnie pracować, porządkując informacje zebrane w ciągu dnia. Obie fazy występują naprzemiennie, a do pełnej odnowy organizmu potrzeba 4-5 cykli, co daje około 7-8 godzin snu. Jeśli zatem mało śpisz, nie dajesz organizmowi szans na regenerację. Kładź się wcześniej spać, a przed snem spróbuj się zrelaksować i wywietrz pomieszczenie. Unikaj bodźców w postaci telewizora czy tabletu, wycisz telefon. Długi sen zapewnia nie tylko wypoczynek psychiczny, ale także wpływa na zdrowie i wygląd Twojej skóry.

Pielęgnacja skóry

Niezależnie od tego, jaki typ cery posiadasz, powinnaś się o nią troszczyć, ponieważ to właśnie na niej odbija się ciągłe zmęczenie. W centralnym miejscu Twojej łazienkowej półki powinny się znaleźć 4 podstawowe kosmetyki: preparat do mycia twarzy, tonik oraz krem na dzień i na noc. Zważywszy na fakt, że skóra regeneruje się w nocy, szczególnie istotny w przypadku widocznych oznak zmęczenia jest krem na noc. Doskonałym produktem zwalczającym niepożądane objawy jest krem-żel Aqualia Thermal Vichy.

Aqualia Thermal Vichy - Spa na noc

W trosce o piękną skórę Laboratoria Vichy opracowały Spa na noc, które działa wtedy, gdy warunki dla procesu odnowy komórkowej są najlepsze. Nawilżający i regenerujący żel-krem sprawia, że rysy twarzy są wygładzone i wypoczęte. Długotrwale nawilża skórę, która staje się promienna, elastyczna i miękka w dotyku. Zawiera Wodę Termalną z Uzdrowiska Vichy, która zawiera aż 15 cennych minerałów (koi, wzmacnia i regeneruje skórę, przywraca jej równowagę, chroni przed działaniem wolnych rodników, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia), kwas hialuronowy (silnie nawilża, chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, tworzy na powierzchni skóry film, który znacznie ogranicza proces parowania wody), AquabiorylTM (nawilża i zmiękcza), a także olejki roślinne (odżywiają, regenerują i wzmacniają barierę skórną). Aqualia Thermal Vichy to krem na noc dla każdego rodzaju cery.