Clubhouse - istota sukcesu

Zasady funkcjonowania serwisu są w bardzo ogólnym spojrzeniu podobne do znanych nam “społecznościówek” - zrzesza użytkowników i pozwala na kontakt między nimi. Swoją oryginalność i elitarność opiera na jednej, kluczowej zasadzie: niedostępności. Do Clubhouse nie można dołączyć po prostu się w nim rejestrując. Konieczne jest zaproszenie od osoby, która już do społeczności należy. Otrzymanie takiej propozycji dołączenia wydawałoby się łatwe, gdyby nie fakt, że każdy z użytkowników ma jedynie dwa zaproszenia. Założyciele Clubhouse barierą niedostępności chcą zagwarantować, że społeczność zbudowana w portalu prezentuje wysoki poziom, a każda z osób wnosi ze sobą określoną wartość. 

Clubhouse - zasady funkcjonowania

Portal zrzesza uczestników w zupełnie innej formie, niż znane nam media społecznościowe. Platforma polega na budowaniu pokoi, w których można rozmawiać na określone tematy lub tylko w konkretnej grupie użytkowników. Pokoje te mają różne charaktery i (jak to założyciele Clubhouse zdążyli nas przyzwyczaić) nie do każdego z pomieszczeń z łatwością się dostaniemy. Najciekawsza w portalu jest forma rozmów prowadzonych między uczestnikami - wszystkie odbywają się głosowo oraz na żywo. Nie każdy jednak przebywający w pokoju musi się w takiej konwersacji aktywnie brać udział. Można być “jedynie” wolnym słuchaczem. Każdy z pokoi ma także swój regulamin, stworzony przez jego założyciela oraz wyznaczoną osobę, która pilnuje kultury i porządku wśród przebywających w nim. 

Korzystanie z wielu aplikacji może jednak wywołać niekorzystne dla naszego zdrowia skutki, o jednym z nich - FOMO dowiesz się więcej tutaj.

Clubhouse - portal pełen treści

Wyjątkowym w funkcjonowaniu platformy jest ilość informacji, jaką można zdobyć korzystając z niego. W Clubhouse nieistotne są zdjęcia, wydarzenia z życia, statusy. Uczestników interesuje jedynie to, co masz do powiedzenia. Dzięki tej prostej zasadzie, portal jest doskonale funkcjonalny - każdy, kto z niego korzysta, robi to w określonym celu. Każdy chce rozmawiać. W codziennym natłoku kultury zdjęć i powierzchownych informacji, platforma znajduje odpowiedź na poważniejsze problemy społeczne.  

Clubhouse, jak każda nowinka w świecie internetu także budzi skrajne emocje. Problem z dostępnością oraz brak możliwości podejrzenia, o czym rozmawiają uczestnicy wzbudza często frustracje i niezdrową chęć poznania. Platforma jest jednak powiewem innego trendu, który napawa optymizmem: chęci słuchania i dzielenia się wiedzą. 

Przeczytaj także: Doomscrolling - wszystko, co musisz wiedzieć tym nawyku ->>