Gołębi

Śmiech z dźwiękiem, ale bez otwierania ust.W ten sposób wydajesz odgłos podobny do gruchania gołębia. Jeśli w naturalnych sytuacjach najczęściej tak się śmiejesz, oznacza to, że tłumisz emocje, nie lubisz przejmować inicjatywy, wolisz się wtapiać w tłum.

Z ciała

Gdy się śmiejesz, angażowane jest całe twoje ciało. Potrząsasz ramionami, robisz się czerwona i łzy napływają ci do oczu, nawet jeśli nie usłyszałaś najzabawniejszego żartu świata? Ten typ charakteryzuje ludzi energetycznych, zaradnych życiowo, spontanicznych, ale też mających problem ze swoją emocjonalnością.

Chrumkanie

Śmiech przez nos jest typowy dla osób zamkniętych w sobie. Chrumkanie najczęściej jest efektem powstrzymania się od głośnego śmiechu, który wewnętrznie w nas kipi. Taki śmiech oznacza, że boisz się ujawnić swoje prawdziwe zdanie, jesteś niepewna siebie, ale w gruncie rzeczy masz wesołe usposobienie.

Parskanie

Twój śmiech przypomina kichnięcie lub nagłe silne wypuszczenie powietrza (podobne do tego, jak parska koń)? To znaczy, że jesteś ekstrawertyczką, nie znosisz udawania, ale też często nie zwracasz uwagi na ludzi wokół.

Chichot

Śmiejesz się cicho, wydając krótkie dźwięki i zasłaniając usta ręką? To wskazuje, że bardzo zależy ci na opinii innych, lubisz, gdy ktoś podejmuje decyzje za ciebie. Jesteś skryta, niewiele informacji można z ciebie wyciągnąć.

Świszczenie

Łatwo cię rozbawić i śmiejesz się tak intensywnie, że aż brakuje ci tchu? „Zapowietrzasz się” i słychać tylko świst wdechu? Oznacza to, że jesteś towarzyska, zarażasz poczuciem humoru. Źle znosisz samotność i potrzebujesz od ludzi zapewnienia o swojej wartości.

Dźwięczny

Śmiejesz się dość głośno, z szeroko otwartymi ustami, wydając dźwięki przypominające sylaby „ha ha ha”? To sygnał, że jesteś pewna siebie, dobrze sobie radzisz w relacjach z ludźmi. Zależy ci na tym, żeby oceniano cię jako osobę dobrze wychowaną, elegancką.

Klauna

Śmiejesz się szeroko, ale nie wydajesz dźwięku? To tzw. śmiech klauna, który sygnalizuje, że jesteś zamknięta w sobie, nieśmiała i czasem... nieszczera. Boisz się konfrontacji z innymi i dajesz im wyraźny znak, że niczego złego ani nietypowego nie powinni po tobie się spodziewać.

Rechot

Niezbyt dźwięczny, trochę ponury, przypominający raczej „hy hy hy” niż „ha ha ha”. To typowy śmiech ludzi lubiących ironię, sarkazm, zwykle bardzo inteligentnych, trochę uszczypliwych, ale zawsze – mistrzów ciętej riposty.

Gdakanie

Ten typ śmiechu naprawdę brzmi jak gdakanie kury. Krótkie, głośne dźwięki, które wydajesz, oznaczają, że lubisz się śmiać, ale tylko w zaufanym gronie. Publiczne wystąpienia cię przerażają, źle się czujesz na dużych imprezach, nie lubisz poznawać nowych ludzi.

Jak trzęsienie ziemi

Gdy cię coś rozbawi, słyszą to nie tylko osoby stojące obok, ale też sąsiedzi dwa piętra wyżej? To oznacza, że chcesz być w centrum uwagi i wydaje ci się, że ludzie lgną do ciebie. Nie bardzo liczysz się z opinią innych, ale faktycznie potrafisz rozkręcić niejedną imprezę.