Mocznik - co to właściwie jest?

Mocznik, występujący w składach kosmetyków pod nazwą urea jest składnikiem wielu kremów nawilżających. Stanowi około 1% naszego naskórka. Posiada bardzo silne higroskopijne właściwości - doskonale zatrzymuje wodę w skórze, dzięki czemu poprawia kondycję skóry oraz zapobiega jej przesuszaniu. O problemie suchej skóry przeczytasz więcej tutaj. Dzięki swoim właściwością dosłownie przyciąga wilgoć do siebie i zatrzymuje ją w strukturze naszego naskórka. 

Mocznik - właściwości wzbogacające krem

Oprócz silnie nawilżających cech, mocznik pomoże także naskórkowi przeniknąć w głąb skóry innym składnikom, które dostarczamy naszej skórze w kosmetykach. Urea pomoże także wzmocnić warstwę lipidową naskórka, dzięki czemu skuteczniej uchronimy się przed drobnoustrojami. By osiągnąć najlepsze efekty dzięki stosowaniu mocznika, pamiętajmy o prawidłowym oczyszczaniu skóry. Mocznik bardzo dobrze sprawdzi się także podczas gojenia się drobnych ran i otarć. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i złuszczającym, w skaleczeniu nie będą zbierać się martwe komórki naskórka. 

Dlaczego warto kupować kremy z dodatkiem mocznika? 

Bogactwo właściwości mocznika stawia go na pozycji bardzo pożądanego składnika w naszej codziennej pielęgnacji. Wykazuje on bardzo kompleksowy wpływ na kondycję skóry. Stosowanie kremu uzupełnionego o ureę jest bardzo ważne przy dolegliwościach, takich jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Kremy z mocznikiem pozostawiają także uczucie maksymalnego wygładzenia i nawilżenia, więc sprawdzą się dla każdego, komu brakuje poczucia jedwabiście gładkiej skóry. Jeśli cierpimy na silny trądzik lub mamy dużo zmian bliznowatych, warto postawić na krem, który w swoim składzie będzie miał nieco wyższe stężenie mocznika. W sklepach dostępne są kosmetyki nawet z 10-procentowym poziomem składnika w produkcie. 

Krem z mocznikiem - świetny produkt w rozsądnej cenie

Warto zaznaczyć, że choć mocznik bezapelacyjnie podwyższa jakość kremu, nie winduje jego ceny znacząco. Produkty z ureą są szeroko dostępne. Znajdziemy je nie tylko w aptece, czy na receptę. Z łatwością odnajdziemy kremy z mocznikiem na drogeryjnych półkach. Zalecamy dokładne wczytywanie się w etykiety kosmetyków - zawsze lepszym wyborem będzie krem z dodatkiem mocznika. Zawsze lepiej upewnić się, że jest w składzie wybranego kosmetyku. 

Zobacz też: jak o urodę dbają kobiety z różnych stron świata. Poznaj ich sekrety piękna! ->>