Choinka – jak kupić?

Żywe drzewko jest w stanie przetrwać w pomieszczeniu aż do 5 tygodni. Ważne jest, aby była ona świeżo ścięta tuż przed zakupem. Ponadto przy wyborze warto kierować się wyglądem choinki – powinna być zielona, mieć elastyczne gałązki oraz intensywny zapach. Jeśli już podczas zakupu drzewko jest przesuszone, prawdopodobnie nie przetrwa ono świąt.

Przeczytaj też:

Kupujemy choinkę - na co zwracać uwagę ->>

Choinka w domu

Kiedy mamy już nasze wymarzone drzewko, należy je zahartować. Choinka jest przyzwyczajona do niskiej temperatury, dlatego warto przez kilka dni przechowywać ją w chłodnym pomieszczeniu, na przykład w garażu, aby zdążyła się przyzwyczaić do dużo wyższej temperatury. Istotne jest również jej systematyczne podlewanie.

Ubieranie choinki

Drzewko powinno przede wszystkim znajdować się w pomieszczeniu z dala od grzejników, piecyków bądź kominka. Temperatura nie powinna być zbyt wysoka, aby choinka utrzymała się dłużej. Samo dekorowanie choinki również jest istotne. Najlepiej sprawdzą się lampki LED – nie nagrzewają się zbyt szybko, a dodatkowo są energooszczędne. Gałązki bliżej czubka choinki zazwyczaj są delikatne, dlatego staraj się tam zawieszać lżejsze bombki, natomiast ciężkie na grubszych, mocniejszych gałązkach. Warto pomyśleć o dekoracjach świątecznych wykonanych własnoręcznie z papieru albo drewna – już samo jej tworzenie będzie świetną zabawą.