Grube, gęste włosy to marzenie każdej kobiety. Wiele czynników takich jak stres, zmiany hormonalne, zła dieta, leki czy pora roku mają wpływ na wygląd naszych włosów. Co zrobić, aby poprawić ich wygląd i przyspieszyć wzrost?

Regularne podcinaj końcówki

Regularne podcinanie włosów pomoże utrzymać końcówki w lepszym stanie i tym samym pomoże włosom lepiej rosnąć. Jeżeli mamy rozdwojone końce, zniszczenie może wędrować do góry czego skutkiem będą cienkie i zniszczone włosy na całej długości.

W zależności od długości i stanu włosów, powinnaś podcinać końcówki co 3-8 tygodni. Zdrowe włosy mogą być podcinane rzadziej. Pozbywając się zniszczonych włosów sprawiasz, że włosy wyglądają zdrowiej i szybciej rosną.

Stosuj wcierki

Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych sposobów na przyspieszenie porostu włosów są wcierki. Są to ziołowe płyny, które wcieramy w skórę głowy. Więcej o wcierkach przeczytasz tutaj.

Pij napój z drożdży

Picie napoju z drożdży poprawi kondycję włosów, skóry i paznokci, jego skuteczność potwierdza wiele osób. W drożdżach znajdziemy dwie witaminy z grupy B odpowiedzialne za kondycję naszych włosów, skóry i paznokci. Witamina B5, czyli panthenol, może zatrzymać wypadanie włosów. Drożdże mają wysoką zawartość witaminy B7, znanej nam pod nazwą biotyna. To właśnie dzięki niej włosy są sprężyste i mocne. Więcej na temat napoju z drożdży przeczytacie tutaj.

Śpij na jedwabnej poduszce

Poszewki wykonane z jedwabiu tworzą gładką powierzchnię na której włosy nie puszą i nie elektryzują się. Nie musimy od razu kupować całej jedwabnej pościeli, możemy zakupić samą poszewkę na poduszkę na której będziemy spać. Już po kilku nocach zauważymy, że nasze włosy są miększe i przyjemniejsze w dotyku.

Bierz suplementy!

Aby przyspieszyć porost włosów musimy pamiętać o uzupełnianiu witamin i mikroelemetów brakujących w diecie. Warto wybierać produkty bogate w biotynę i witaminę B5. Powinniśmy także pamiętać o zdrowym odżywianiu, które jest kluczowe w drodze do zdrowego wyglądu skóry oraz włosów.

Mniej ciepła!

Zbyt częste i intensywne używanie wysokich temperatur na włosach niszczy je, wysusza i łamie. Jeżeli nie możesz zrezygnować z używania prostownicy lub suszarki, zmniejsz temperaturę i pamiętaj o ochronnych kosmetykach.

Mezoterapia

Mezoterapia to mechaniczny sposób na porost włosów. Metoda ta polega na nakłuwaniu skóry głowy mikroigłami i wcieranie w nią serum. Mezoterapia usprawnia krążenie i umożliwia szybsze przedostanie się aktywnych substancji w głąb cebulek. Zabieg można wykonać u dermatologa oraz w niektórych salonach kosmetycznych. Efekty możemy zauważyć już po miesiącu od rozpoczęcia kuracji.