Zanim włączymy zmywarkę do naczyń, warto włożyć do koszyczka na sztućce skórkę z wyciśniętej cytryny. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zapachów.

Ceramiczną płytę kuchenną wyczyścimy skórką z cytryny. Obieramy owoc i białą częścią skórki pocieramy pytę, aż zabrudzenia znikną. To doskonały sposób, jeśli mamy w domu alergika i chcemy ograniczyć stosowanie środków chemicznych.

Zanim umyjemy deskę do krojenia, dobrze przetrzeć ją skórką z cytryny, by usunąć zapach potraw.

W prosty sposób usuniemy przykre zapachy z lodówki. Wystarczy włożyć ćwiartkę cytryny nakłutą widelcem, lub nasączony sokiem z cytryny wacik do lodówki na kilka godzin, a wnętrze przestanie wydzielać przykry zapach. Przedtem należy usunąć nieświeże produkty.

Z kosza na śmieci wydobywa się często przykry zapach. Na dno kosza, pod worek należy wrzucić skórki cytryny, pomarańczy czy innych cytrusów. Wymieniać co kilka dni.

Aby pozbyć się z kominka zapachu spalenizny wystarczy do palącego się kominka wrzucać wraz z drewnem opalowym skórki cytryny. W pomieszczeniu pojawi się ładny, cytrynowy zapach a następnego dnia nie pojawi się zapach spalenizny.

Gdy nawilżacz zaczyna brzydko pachnieć wystarczy wlać 3 lub 4 łyżeczki soku z cytryny do wody. To nie tylko usunie przykry zapach ale , ale zastąpi go przyjemnym aromatem cytryny.

 

Porady pochodzą z najnowszego wydania „1000 Najlepszych Porad”.

Poradnik od dziś można zamówić online ->>Zamów

lub kupić w sieciach EMPIK i INMEDIO