Głównym tematem sztuki będzie tolerancja obejmująca:

• różnorodność kulturową,

• różnorodność rasową,

• różnorodność religijną,

• różne orientacje,

• a także tolerancję wobec osób starszych, czy niepełnosprawnych

Spektakl opowiada historię grupy osób, która stworzyła amatorski zespół pieśni i tańca Słowiańskie Słowiki. Nie każde z nich urodziło się na polskiej ziemi i przystaje do słowiańskiego wzorca, ale każde kocha ten kraj. Tylko jak beztrosko wywijać hołubce, gdy trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? To przedstawienie dotyczy spraw ważnych i poważnych, ale opowiada o nich w zabawny sposób. Grają w nim gwiazdy filmu i teatru. Po premierze zespół wyrusza w trasę po Polsce. „czarno to widzę, czyli wymieszani, posortowani”, premiera 23 stycznia w warszawie.

Zobacz również:

Autorem sztuki jest polski pisarz i scenarzysta Marcin Szczygielski. Jeden z najzdolniejszych współczesnych polskich pisarzy, grafik, dziennikarz, autor sztuk teatralnych. Karierę pisarską rozpoczął od literatury dla dorosłych. Wielokrotnie nagradzany przez gremia jurorskie. Pisze brawurowo, ma wspaniały zmysł dramaturgiczny, olśniewa wyobraźnią i poczuciem humoru. Marcin Szczygielski jest autorem sztuk takich jak:

• „Single i Remiksy”,

• „Berek, czyli upiór w moherze”,

• „Single po japońsku”,

• „Kochanie na kredyt”.

Sztukę reżyseruje Ewa Kasprzyk, polska aktorka teatralna i telewizyjna oraz reżyserka. Od 1983 roku nieprzerwanie występuje na deskach teatralnych. Za swoją grę aktorską otrzymała między innymi nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Może pochwalić się udziałem w kilkudziesięciu produkcjach.

Patronat artystyczny nad projektem objął Olaf Lubaszenko, który jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów. Olaf Lubaszenko jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 1988 roku otrzymał Złotą Kaczkę, a w 1999 roku Polską Nagrodę Filmową dla najlepszego aktora za rolę w obrazie "Zabić Sekala". Od 1997 roku zajmuje się również reżyserią, w swoim dorobku ma zarówno filmy, seriale jak i sztuki teatralne.

Więcej informacji na czarnotowidze.com.pl

OMENAA FOUNDATION - FUNDACJA POWSTAŁA Z INICJATYWY OMENY MENSAH

Aktywność fundacji opiera się na trzech głównych filarach: edukacji, tolerancji i współpracy pomiędzy Polską, a krajami Afryki Subsaharyjskiej. W ramach filaru edukacja fundacja realizuje ogromną inwestycję, jaką jest budowa szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Drugi filar zajmuje się budowaniem postaw tolerancji oraz wzbudzeniem w dzieciach i młodzieży pozytywnych refleksji na temat odmienności innych kultur i narodów.

Budowa szkoły w Ghanie rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku, do zamknięcia projektu potrzeba jeszcze 40% kwoty.

Z całego serca pragniemy pomóc dzieciom z ośrodka „Don Bosco” w Temie, do którego trafiają tam z ulicy. Historie podopiecznych są dramatyczne. Dzieci pochodzące z biednych rodzin na ulicy szukają jedzenia i pracy. Tam niejednokrotnie już 5, czy 6 latkowie wręcz niewolniczo pracują na plantacjach, czy przy połowie ryb, bo w zamian za swoją pracę otrzymują jedynie posiłek. Ośrodek „Don Bosco” wyszukuje takie dzieci, daje im schronienie i regularny posiłek. Celem ośrodka jest także edukacja tych dzieci, tak aby mogły zdobyć wykształcenie, a tym samym w dorosłym życiu zdobyć dobrą pracę i wyrwać się z zaklętego kręgu nędzy. Aktualnie dzieci uczą się w prowizorycznych pomieszczeniach ośrodka, gdzie na co dzień śpią, jedzą i spędzają pozostały czas etc. Omenaa ponad 4 lata temu postanowiła, że wybuduje dla nich szkołę.

DOCHÓD ZE ZREALIZOWANIA SZTUKI CHARYTATYWNEJ JEST PRZEZNACZONY NA RZECZ BUDOWY SZKOŁY W GHANIE