Makijaż ust podpatrzony u Francuzek

Mocne, matowe kolory sprawiają, że makijaż ust wysuwa się na pierwszy plan i przyciąga wzrok. To ulubiony make-up Francuzek, które dbają, by jego "tłem" była idealna cera. Ten efekt osiągniesz dzięki właściwie dobranemu fluidowi. Niedoskonałości, z którymi nie poradzi sobie podkład warto ukryć wklepując korektor, a całość delikatnie zmatowić sypkim pudrem. 

Wbrew pozorom wykonanie ładnego (i trwałego!) makijażu ust nie jest proste i wymaga poświęcenia kilku minut. Zobacz, jakich błędów powinnaś się wystrzegać!

Malujesz przesuszone usta

Łuszczący się, przesuszony naskórek nie wygląda estetycznie. Jeśli dodatkowo pomalujesz wargi matową szminką efekt jest łatwy do przewidzenia. Zanim przystąpisz do makijażu ust, wykonaj delikatny peeling. Możesz kupić gotowy produkt lub przygotować go sama. Zmieszaj odrobinę miodu z cukrem trzcinowym, a następnie wetrzyj w usta. Pozostaw miód na chwilę na wargach, by zawarte w nim składniki odżywcze mogły się wchłonąć.

Kierunek ma znaczenie

W mocnym makijażu ust ważne jest stosowanie konturówek. Zarysowują kształt, który następnie należy wypełnić. Nie bez znaczenia jest jednak, w jakim kierunku obrysowujesz usta. Malując górną wargę pamiętaj, że ciągnąc linię z dołu ku górze pomniejszasz wargi, zaś w odwrotnym kierunku - powiększasz.

makijaż ust
Shutterstock

Nietrwały makijaż ust

Wyraziste usta nie powinny szybko się ścierać, ponieważ wygląda to nieestetycznie. Jest jednak na to sposób! Pomaluj wargi pędzelkiem wypełniając kontur zarysowany uprzednio konturówką. Następnie odciśnij je na chusteczce higienicznej. Oprósz usta sypkim pudrem i pomaluj raz jeszcze. Tak wykonany makijaż ust powinien być bardzo trwały.

To nie dla mnie!

Podoba Ci się mocny makijaż ust, ale uważasz, że nie jest dla Ciebie? Prawdopodobnie nieodpowiednio dobrałaś kolor pomadki! By sprawdzić, czy bardziej pasują Ci ciepłe czy zimne barwy, przyłóż do twarzy kawałek srebrnego i złotego materiału. Jeśli lepiej Ci w srebrze, stawiaj na róże, fiolety i zimne odcienie brązów oraz wiśniowy czerwony. Ładnie wyglądasz w złocie? Wybieraj brązy, miedzie, ciepłe czerwienie... Pamiętaj też, że zimne kolory sprawiają, że zęby wydają się bielsze, zaś ciepłe - wręcz przeciwnie! Nadają im żółtego odcienia.

Makijaż ust a sztuczki wizażystów

Dzięki makijażowi ust możesz je pomniejszyć lub powiększyć. W pierwszym wypadku wystarczy wklepać wokół warg kryjący korektor, a następnie stworzyć nowy zarys konturówką i wypełnić go pomadką. Marzysz o większych ustach? Wykonaj make-up, a następnie podkreśl serduszko na górnej wardze pudrem rozświetlającym. Obszar pod dolną wargą muśnij bronzerem bez drobinek. Na środek ust nałóż jaśniejszą pomadkę lub błyszczyk z drobinkami. Będziesz zaskoczona efektem!