Ostatnie badania przeprowadzone przez University of Exeter w Anglii wykazały, że czekolada i czerwone wino pomagają zwalczać zmarszczki i utrzymywać skórę w świetnej formie.

Wino i czekolada walczą ze starzeniem się

Według badań zarówno wino, jak i czekolada przyczyniają się do odmłodzenia starych komórek, dzięki czemu zachowują się jakby były znacznie młodsze. Sekret tkwi we flawonoidach. Związki te, obecne w obu produktach, są znane ze swoich właściwości przeciwutleniających i przeciwzapalnych. Aby dojść do takich wniosków, naukowcy leczyli nieaktywne komórki starzenia substancjami chemicznymi opartymi na substancji naturalnie występującej w czerwonym winie, ciemnej czekoladzie, fioletowych winogronach i jagodach. Wynik badań był bardzo pozytywny!

W komórkach pod wpływem tych czynników zachodziły zmiany, które spowodowały ich odmłodzenie i lepszy wygląd!

„Powtórzyłam eksperymenty kilkakrotnie i w każdym przypadku komórki odmładzały się” - powiedziała Eva Latorre, szefowa badań naukowych. Uważa ona również, że te dane mogą prowadzić do postępu w terapii przeciwstarzeniowej.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak wypić dziś wieczorem lampkę wina i przegryźć ją gorzką czekoladą:) Pamiętajmy tylko o umiarze!

Sprawdź też: