Jak dobrać kolor czerwonej szminki?

Uważasz, że w czerwieni ci nie do twarzy? To niemożliwe! Prawdopodobnie po prostu źle dobrałaś jej odcień! U blondynek ciemna czerwień wygląda dość drapieżnie i zdecydowanie odcina się na tle delikatnej urody. Nie ma w tym nic złego, lecz nie każda z nas czuje się dobrze w takim makijażu. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, postaw na jaśniejsze odcienie szminki. Być może w twoim wypadku sprawdzi się koralowa lub ceglasta czerwień? Problem zbyt wyrazistego makijażu nie dotyczy pań z ciemnymi włosami. Nawet modne burgundy i wiśnie nie są dla nich zbyt odważne i fantastycznie podkreślają kontrastową urodę Pani Zimy oraz Jesieni.

Nie wiesz jakim typem urody jesteś? Sprawdź >>>

Kolor pomadki należy dobierać do... szkliwa zębów!

Wiele kobiet świadomie rezygnuje z czerwonej szminki twierdząc, że ich uśmiech na tym traci. Jeśli twoim problemem jest odcień szkliwa daleki od śnieżnej bieli, powinnaś wystrzegać się ciepłych odcieni czerwonej pomadki. Sprawę rozwiąże zastosowanie zimnej czerwieni, która optycznie "wybieli" zęby.

czerwona pomadka
foto: Marcin Klaban

Makijaż ust czerwoną szminką krok po kroku

1. Pierwszym krokiem podczas makijażu ust jest obrysowanie ich konturówką. Uwaga! Kierunek ma znaczenie. Malując górną wargę z dołu ku górze, pomniejszasz usta. Ciągnąc linię w drugą stronę - powiększasz je. Zawsze więc dbaj o to, by z obu stron prowadzić linię w taki sam sposób.

2. Wypełnij kontur pomadką używając w tym celu pędzelka do ust.

3. Dociśnij do warg papierową chusteczkę, którą usuniesz nadmiar pomadki i jeszcze raz pomaluj usta. W ten prosty sposób znacznie przedłużysz trwałość makijażu.

4. Obszar nad górna wargą muśnij pudrem rozświetlającym uważając, by nie rozmazać szminki. Najłatwiej jest to zrobić używając pędzelka lub patyczka kosmetycznego.

5. Pod dolną wargą zastosuj odrobinę matowego pudru brązującego. Dwa ostatnie kroki w spektakularny sposób wymodelują i powiększą usta.