Czy da się żyć bez seksu?

Wiele singielek, jak i kobiet w związkach, decyduje się na życie bez seksu. Niektórzy ze względu na rozbudowane życie poza nim - wyczerpująca kariera, natłok obowiązków domowych, przekonania duchowe, czy po prostu czysty brak chęci. Każdy posiada swój własny, różny od innych układ hormonalny, tak więc niektóre osoby egzystując bez aktywnego życia seksualnego, mogłyby mieć wysoki spadek samopoczucia, a nawet problemy zdrowotne, przy czym inne nie odczułyby żadnej różnicy, a wręcz czują się lepiej psychicznie. Osoby, które są zmuszane do wstrzemięźliwości seksualnej przez partnera/partnerkę, są stawiane w bardzo niekomfortowej sytuacji, i powinny mówić otwarcie o swoich potrzebach seksualnych, aby nie pozwolić na taką sytuacje, gdyż może ona nieść wiele negatywnych skutków. No właśnie, a co jeśli jest się singielką, i decyduje na tz."białe" życie seksualne? Czy tak w ogóle się da?

Czy można być szczęśliwym singlem bez seksu?

Szczęście nie zawsze wymaga solidnego życia seksualnego. Podczas gdy seks może być ważny dla niektórych ludzi, inni mogą mieć zupełnie inne priorytety. Przyczyną nie musi być niskie libido ani zdiagnozowane zaburzenie. Jeżeli ciało nie bije na alarm z powodu jego deficytu - korzystaj z samotnego życia pełną parą! Możesz wykorzystywać swój czas na pasje, refleksje, czy sport, nikt nie powiedział, że "białe" życie seksualne, to jego brak! W takim okresie możesz lepiej wsłuchać się w swoje ciało, i zrozumieć ile godzin w ciągu dnia potrafi pracować na pełnych obrotach, a ile czasu na sen potrzebuje. Seks to krótkotrwała przyjemność cielesna, oczywiście posiadająca wiele zalet.. Jeśli jednak nie masz do niej odpowiedniego partnera, czasami lepiej się wstrzymać i nie ryzykować złym samopoczuciem. To ty wiesz najlepiej co sprawia ci radość, i pora skupić się na tych czynnościach. Samotne osoby, potrafią być równie szczęśliwe co osoby żyjące bujnym życiem seksualnym. Jeżeli chcesz być naprawdę bogata - odkryj to co sprawia Ci radość na codzień. Człowiek, który potrafi zadbać o satysfakcjonujące życie duchowe, nie to fizyczne, to osoba prawdziwie bogata. Przecież nie liczy się to co krótkotrwałe,ulotne. Seks zapewnia krótkotrwałe doznania, a jeśli decyzja o jego braku jest świadoma, to może spowodować długotrwały stan zadowolenia.

Podsumowując, upewnij się, że poświęcisz trochę czasu i przeanalizujesz siebie i swoje ciało, swoje potrzeby i pragnienia, aby w ten sposób udało ci się zrozumieć, czy twoje ciało ma się z tym dobrze.

>>>Ukrywasz swoje pragnienia seksualne przed partnerem? To błąd!