Spis treści:

  1. Myjesz twarz zbyt często i intensywnie
  2. Nieodpowiednia temperatura wody
  3. Niewłaściwy peeling
  4. Ręcznik
  5. Nieodpowiedni produkt

Myjesz twarz zbyt często i intensywnie

Dokładne umycie twarzy dwa razy dziennie, rano i wieczorem pod koniec dnia lub po powrocie z pracy jest dobrą rutyną. Zbytnie nawilżanie i kilkakrotne przemywanie jej w ciągu dnia może uszkadzać naskórek oraz sprawiać, że będzie podrażniony. Błędem jest intensywne pocieranie jej ręcznikiem, aby dokładnie peelingować powierzchnię starego naskórka. Delikatne masażery do mycia twarzy doskonale oczyszczają twarz oraz pomagają w pozbyciu się resztek makijażu nieuchwytnych gołym okiem.

Nieodpowiednia temperatura wody

Przyjmuje się, że gorąca woda pomaga otwierać zatkane pory, natomiast zimna je dodatkowo domyka. Jest to mit, który powielany może spowodować więcej złego niż dobrego. Letnia woda użyta do umycia twarzy będzie optymalna - ta zbyt gorąca będzie prowadziła w dużej mierze do przesuszania się skóry twarzy. Dobrym wyjściem będzie użycie przegotowanej wody kranowej, aby przygotować ją do umycia skóry wrażliwej.

Niewłaściwy peeling

Nieodpowiednio dobrany peeling może być dość inwazyjny oraz szkodliwy dla skóry twarzy. Należy pamiętać, aby wykonać go po dokładnym oczyszczeniu skóry z resztek makijażu. Drobinki powinny być dopasowane do typu cery. W przypadku wrażliwej i suchej powinien to być ten na bazie delikatnych, niewielkich drobinek. Z kolei przy cerze tłustej lub mieszanej wybierz gruboziarnisty z pestkami moreli. Jeżeli skóra staje się mocno podrażniona przy tarciu, wystarczy użyć peelingu enzymatycznego, który eliminuje tę konieczność.

Ręcznik

Częsta zmiana ręcznika do osuszania twarzy to powinien być twój priorytet. Gromadzące się na nim wilgoć oraz drobinki obumarłego naskórka czy kurz są doskonałą pożywką dla bakterii. Wysyp krostek oraz nieustępujący trądzik może być spowodowany między innymi zbyt rzadką jego wymianą. Optymalną częstotliwością będzie co 3 dni. Wybierajmy też te ręczniki, które są wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej bez barwników.

Nieodpowiedni produkt

Stosuj produkty zgodnie ze swoim wiekiem oraz staraj się, aby twoja domowa szuflada z kosmetykami nie była zbyt duża. Odpowiednio dopasowane 3-4 produkty do codziennej pielęgnacji są w stanie zastąpić ogrom niepotrzebnych produktów, które jedynie męczą skórę twarzy. Postaw na sprawdzony tonik bezalkoholowy, płyn micelarny i peeling do twojej skóry w zależności od jej typu. Dzięki tym produktom będzie czysta i nie będzie konieczności używania innych przeznaczonych do oczyszczania naskórka.