Nasza skóra każdego dnia narażana jest na działanie czynników zewnętrznych, które mają negatywny wpływ na jej kondycję. Niewidoczne dla oka zanieczyszczenia powietrza, smog, klimatyzacja czy dym papierosowy przyspieszają powstawanie zmarszczek, wywołują przebarwienia i doprowadzają do spadku elastyczności. Z myślą o zdrowej skórze Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK wprowadziło na rynek specjalistyczną linię kosmetyków POLLUTION anti. Preparaty działają niczym ochronna tarcza, a dodatkowo wzmacniają, nawilżają i odbudowują naturalną strukturę warstwy rogowej naskórka.

Jak zanieczyszczenia powietrza wpływają na naszą skórę?

Jednym z największych wrogów naszej skóry jest smog. Jego nazwa powstała na początku XX wieku jako połączenie angielskich słów „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Samo zjawisko jest o wiele starsze – już w XIII w. zaobserwowano mgłę miejską, pojawiającą się w większych skupiskach ludzkich. Smog powstaje bowiem w wyniku współwystępowania zanieczyszczenia wywołanego działalnością człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych, takich jak znaczne zamglenie i bezwietrzna pogoda. Nazwa ta nie wywodzi się zatem od brzmiącego niemal identycznie słowa „smok”, ale podobnie jak te występujące w licznych mitach i legendach stworzenia, może stanowić poważne zagrożenie dla człowieka. Dlaczego?

Zanieczyszczone powietrze zawiera duże ilości szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki azotu, siarki, węglowodory aromatyczne, węgiel, benzo(a)piren czy metale ciężkie. Mieszkając w dużym mieście możemy bardzo szybko odczuć skutki ich odziaływania na nasz organizm. Składają się one bowiem z małych cząstek, które przenikają w głąb skóry, czego konsekwencją mogą być negatywne zmiany widoczne gołym okiem, takie jak zmarszczki, przebarwienia, spadek elastyczność i przyspieszenie procesów starzenia.

Jak możemy chronić się przed zanieczyszczeniami powietrza?

Nie da się całkowicie wyeliminować zanieczyszczeń powietrza, ale można się przed nimi chronić. W jaki sposób? W dni, gdy normy zapylenia są znacznie przekroczone, warto zrezygnować ze spacerów i uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Jeśli jednak musimy wyjść z domu, załóżmy specjalną maseczkę, która zapobiegnie wnikaniu szkodliwego pyłu do naszego układu oddechowego. Jeżeli pozostajemy w pomieszczeniu, ograniczmy do minimum jego wietrzenie. Zadbajmy również o naszą dietę – wzbogaćmy ją o składniki bogate w kwasy omega-3. Zmniejszają one bowiem negatywne efekty obecności zanieczyszczeń w naszym organizmie. Kwasy te możemy znaleźć w orzechach, maśle, oleju rzepakowym, pestkach dyni czy nasionach lnu. A jak ochronić delikatną skórę twarzy? Warto stosować kremy, przeznaczone do pielęgnacji skóry narażonej na działanie czynników zewnętrznych. Tworzą one ochronną warstwę – maskę, która znacząco zmniejsza wpływ zanieczyszczeń na kondycję naszej skóry, dostarczają witamin, mikroelementów oraz wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry. Dodatkowo zapewniają ochronę przed promieniowaniem słonecznym, fotostarzeniem i wolnymi rodnikami.

POLLUTION anti – w trosce o zdrową i piękną skórę twarzy

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK, z myślą o ochronie skóry twarzy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wprowadziło na rynek nową linię kosmetyków POLLUTION anti. Preparaty przeznaczone są do pielęgnacji skóry narażonej na działanie smogu, promieni UV, dymu papierosowego czy klimatyzacji. W skład linii wchodzą trzy kremy oraz serum.

Aktywny krem miejski SPF 15na dzień - jego formuła została oparta na innowacyjnym kompleksie Protect shield, który wzmacnia strukturę skóry. Alga brunatna przyspiesza odnowę komórkową i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie skóry, Hydromanil ™ głęboko i długotrwale nawilża, a pantenol przynosi jej ukojenie. Krem regeneruje, poprawia kondycję skóry i nadaje jej świeży wygląd.

Krem hydro-naprawczyna noc - bardzo szybko wnika w skórę i głęboko nawilża. Poprawia sprężystość naskórka, znosi uczucie napięcia oraz łagodzi podrażnienia po całym dniu. Krem bardzo dobrze odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Aktywny kompleks Vita – defence pobudza procesy regeneracyjne skóry, dostarcza antyoksydanty oraz chroni ją przed utratą wilgoci i przesuszeniem. Masło Shea oraz pantenol zapewniają działanie odżywcze i kojące.

Krem lipo–naprawczy na noc - sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery suchej, wrażliwej. Dzięki unikalnemu połączeniu składników w kompleksie Nutri – protect krem odbudowuje, regeneruje i wzmacnia naturalną strukturę warstwy rogowej naskórka. Optymalnie nawilża i natłuszcza skórę, przez co staje się ona mniej szorstka w dotyku. Krem dostarcza również niezbędnych antyoksydantów.

Serum detoksykujące - serum przywraca skórze blask, regeneruje ją oraz redukuje oznaki zmęczenia. Ekstrakty roślinne skutecznie dbają o optymalne nawilżenie, zmniejszają przebarwienia, nadają świeży i promienny wygląd. Peptydy natomiast pełnią funkcję regenerującą, zmniejszają stany zapalne skóry oraz stymulują regenerację włókien kolagenowych.

Nowa linia aktywnych kosmetyków POLLUTION anti to niezastąpiona o tej porze roku ochrona i pielęgnacja skóry narażonej na miejskie zanieczyszczenia.

Więcej informacji na temat linii kosmetyków POLLUTION anti można znaleźć na stronie: www.floslek.pl