Rodzaje dostępnych na rynku materacy 

Przeświadczenie, że twardszy materac, to lepszy materac, bez większego zapoznania się, ze specyfikacją czy konstrukcją materaca i użytą technologią odchodzi już do lamusa. Konsumenci zwracają większą uwagę na wybór odpowiedniego produktu, który odpowie na ich indywidualne potrzeby. W końcu zdrowy sen to lepsze funkcjonowanie organizmu oraz skuteczniejsza regeneracja. Zakup dobrego materaca traktowany jest jako długoterminowa inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie. Do najbardziej klasycznych rodzajów materacy zaliczają się: sprężynowe, piankowe, czy kieszeniowe. Ich odpowiedniki w wariantach różnych modeli dostępne są na sleepinghouse.pl, gdzie znaleźć można produkty wiodącego producenta materacy dla wielu zewnętrznych podmiotów takich jak Pan Materac by Hilding Anders oraz Sleepmed by Hilding Anders, marki Hilding. Nowoczesne projektowanie materacy zakłada łączenie ze sobą różnych rozwiązań oraz materiałów, dla uzyskania jak najlepszego efektu i zapewnienia użytkującym szeregu korzyści. Najlepszym przykładem są właśnie materace kieszeniowe, które łączą w sobie sprężyny, a także mogą zawierać wypełnienia dodatkowe, jak choćby pianka, lateks, czy mata kokosowa.  

Technologia kieszeniowa 

Co różni materace kieszeniowe od sprężynowych, skoro główne wypełnienie stanowią sprężyny? Zacznijmy od tego, że dobrze znane nam tradycyjne materace sprężynowe posiadają w środku stelaż łączący ze sobą sprężyny, przez co materac nie reaguje indywidualnie na ciężar ciała i nie dopasowuje się do niego tak skutecznie. W materacach kieszeniowych sprężyny umieszczone są niezależnie od siebie, a każda z nich otoczona jest materiałową, przewiewną kieszonką. Same sprężyny są z resztą wykonane z bardziej elastycznego materiału. Tego typu materace mogą posiadać takich niezależnych sprężyn nawet kilkaset. Co najważniejsze, reagują one na ciężar ciała i zmianę pozycji ciała dokładnie w tym miejscu, w którym jest to potrzebne. W efekcie ciało otrzymuje odpowiednie ortopedyczne wsparcie, a materac charakteryzuje się cichą pracą. Jak już zostało wspomniane, oprócz głównej zalety technologii kieszeniowych, jaką jest indywidualne dostosowanie się do sylwetki, dodatkowe korzyści zapewniają materiały służące za wypełnienie towarzyszące. Model Hilding Fandango za sprawą dodatkowej warstwy filcu i kokosa daje mocne wsparcie i podwyższoną twardość. Polecany jest w profilaktyce wad postawy. Z kolei Hilding Zorba wyposażony w dwie warstwy pianki Flexifoam jest odpowiednią propozycją dla osób zmagających się z alergiami.


 
Kto powinien zainteresować się materacem kieszeniowym?

Dzięki swojemu dyskretnemu, cichemu działaniu oraz solidnemu wsparciu każdej partii ciała w różnych punktach materaca, przyjęło się, że materace kieszeniowe są idealnym rozwiązaniem dla par. Nie przenoszą drgań, dzięki czemu druga osoba nie odczuje zmiany pozycji partnera. To również odpowiedni wybór w sytuacji, w której obie osoby korzystające z materaca mają dużą różnicę wagi. Dzięki indywidualnie reagującym na ciężar ciała sprężynkom, materac zapewni optymalne wsparcie obojgu. Produkty kieszeniowe występują w wariancie dwuosobowym i doskonale sprawdzą się wśród par, ale oczywiście osoby, które poszukują materacy pojedynczych, jak choćby materace 90x200 znajdą materac kieszeniowy w odpowiednim dla siebie rozmiarze. Rozwiązanie kieszeniowe znajduje uznanie również wśród seniorów oraz osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Polecanym w tym celu modelem jest posiadający status wyrobu medycznego Hilding Passodoble o licznych właściwościach prozdrowotnych. Utrzyma on kręgosłup w odpowiedniej pozycji, nie pogłębiając tym samym istniejących już dolegliwości ortopedycznych.