Spis treści:

  1. Mgiełka do twarzy - jak używać?
  2. Mgiełka do ciała - jak używać?
  3. Mgiełka do włosów - jak używać?

Mgiełka do twarzy - jak używać?

Używaj jej 2-3 razy dziennie, zwłaszcza, gdy wiosną i latem skóra jest narażona na wysuszenie. Mgiełka do twarzy jest doskonałym nawilżaczem, który skutecznie pozwala na zatrzymanie wilgoci w skórze. Dodatkowo zawarte w niej minerały oraz witaminy odżywiają skórę podczas ciepłych dni. Wraz z poceniem jesteśmy narażeni na odwodnienie - podobnie skóra twarzy, która chłonie wilgoć z mgiełki jak wodę.


Inną funkcją jest skuteczne utrwalenie makijażu - jeżeli używasz podkładu i pudru, użycie mgiełki nie pozwala na skawalenie się i powstawanie rozwarstwień. Dodatkowo nie podkreśla suchych skórek. Nie musisz się obawiać - nie zmyje makijażu, nawet tego, który nie jest wodoodporny. Warto zwrócić uwagę na dodatek aloesu, który regeneruje i ma najsilniejsze właściwości nawilżające.

Mgiełka do ciała - jak używać?

Używaj jej codziennie i zabierz ją nawet przy wyjściu do pracy, na spacer czy na piknik. Pozwala schłodzić skórę, ramiona i nogi podczas upałów. Mgiełka do ciała w zależności od typów skóry może być do skóry suchej, przesuszonej, wrażliwej lub też tłustej skłonnej do wyprysków.


Ciekawą propozycją są mgiełki perfumowane, które latem mogą zastępować ciężkie i zbyt intensywne perfumy. To ciekawa alternatywa, która nie przytłacza, a pozwala poczuć się świeżo w każdej sytuacji. Warto zwrócić uwagę na zapachy cytrusowe oraz ogórkowe, które pozwolą na jeszcze większe nawilżenie. Decydując się na perfumy, często mogą się mieszać latem z innymi kosmetykami - w przypadku mgiełek perfumowanych nie ma takiej możliwości przy niższej trwałości i intensywności.

Mgiełka do włosów - jak używać?

Mogą być stosowane zarówno po każdym umyciu, jak i w ciągu dnia do regeneracji włosów. Mgiełki do włosów świetnie sprawdzają się do ujarzmienia niesfornych loków, pasm oraz nieco przesuszonych włosów. Zawarte w nich odbudowujące olejki oraz nawilżacze pomogą w utrzymaniu fryzury przez cały dzień.


Mgiełki do włosów również mogą spełniać funkcję przyspieszania wzrostu włosów oraz regeneracji rozdwojonych końcówek. Jeżeli szukasz takiej alternatywy, wystarczy sprawdzić czy ma w składzie ekstrakt ze skrzypu, pokrzywy czy łopianu. w szczególności ten ostatni działa silnie na porost oraz regeneruje słabsze włosy po lecie.

Zobacz również:

Zobacz też:

Przegląd toników do skóry dojrzałej

Stylizatory do włosów kręconych