Na pewno chociaż raz zastanawiałaś się, czym karmić kota, aby spróbował coś innego niż jedzenie z  saszetki. Jeżeli do tej pory nie wiedziałaś, co będzie dla niego bezpieczne, przychodzimy z pomocą! Te produkty spożywcze są dla niego bezpieczne!

Co powinien jeść kot?

Żywienie kotów to temat, który może być powodem do dyskusji. Jedno jest pewne – koty to drapieżniki i w centrum ich zainteresowania leży mięso.  Musimy jednak pamiętać o tym, że żywienie kotów powinno być dobrze zbilansowane, aby zwierzak mógł prawidłowo się rozwijać. Jakie dania z ludzkiego jadłospisu wpasują się w kocie gusta?

O wszystkich smakołykach pamiętajmy w szczególności w Dzień Kota!

Czym karmić kota: gotowany kurczak

Kurczak to doskonałe źródło białka dla Ciebie i dla Twojego kota. Pamiętaj, aby usunąć z niego skórę przed podaniem, ponieważ może być zbyt tłusta.

Czym karmić kota: zielony groszek

Groszek ma wysoką zawartość błonnika, witaminy A i C. Często występuje w karmach dla kotów, dlatego możesz bez obaw poczęstować nim swojego pupila.

Czym karmić kota: dynia

Dynia to kolejny składnik, który jest częstym składnikiem karmy dla kotów. Najlepiej będzie, jeśli podasz ją kotu w formie puree lub przecieru.

Czym karmić kota: olej rybny

Olej rybny możemy dodać do diety psów i kotów. Olej zapobiegnie suchej skórze zimą oraz pomoże zadbać o sierść. Możesz dolać go do karmy lub podać na spodku.

Czym karmić kota: owsianka

Owsianka to doskonałe źródło energii i witamin z grupy B. Nie każdy kot lubi jednak jej smak, dlatego wprowadzaj ją do diety kociaka powoli. Gotuj ją na wodzie i podawaj samą lub z dodatkiem karmy.

Czym karmić kota: jabłko

Obrane jabłko to doskonała przekąska dla kota! Jest bogatym źródłem błonnika i witaminy C.

Czym karmić kota: żółtko jaj

Od czasu do czasu daj swojemu kotu żółtko jaja. Pamiętaj, aby wcześniej wsadzić jajko w skorupce do wrzątku, aby pozbyć się ewentualnych bakterii salmonelli.

Czym karmić kota: łosoś

Łosoś jest cennym źródłem witamin i kwasów tłuszczowych omega 3. Tę rybę możemy podawać kotu surową.  

Czym karmić kota: banan

Od czasu do czasu możesz poczęstować swojego kota kawałkiem banana. Jest bogatym źródłem potasu i błonnika.