Najważniejsze cechy dobrego materaca

Zakup materaca to tak naprawdę zakup na lata. Tym bardziej powinniśmy poświęcić trochę czasu, aby zastanowić się jaki produkt będzie dla nas odpowiedni. Jeżeli bierzemy pod uwagę kilka modeli, bardzo pomocną opcją będzie porównywarka, która dostępne jest na stronie sklepu SennaMaterace. Materac musi być przede wszystkim wygodny – bez tego nie ma szansy, że obudzimy się wyspani. Przeważnie źle nam się śpi, kiedy podłoże jest zbyt miękkie lub też zbyt twarde, Warto więc skupić się w pierwszej kolejności na tym aspekcie. Przede wszystkim musimy pamiętać, żeby twardość materaca dobrać do wagi. O ile osoby, które są stosunkowo lekkie, dobrze będą spać na materacach miękkich, o tyle osoby o zwiększonej wadze,  będą odczuwały spory dyskomfort. Wszystko to spowodowane będzie zapadaniem się, a w konsekwencji wyginaniem kręgosłupa w nienaturalny kształt.  Innowacyjne rozwiązanie wprowadziła w tej kwestii marka SleepMed w modelach takich jak SleepMed Standard czy SleepMed Plus. Materace te wykonane są z kilku warstw, które w zależności od konfiguracji, zwiększają lub zmniejszają twardość. Pozwala to na możliwość zmian, w zależności od chwilowej potrzeby. Warto także wybrać materac antyalergiczny. Takie produkty wykonane są z materiałów, które nie są szkodliwe dla zdrowia i nie wywołują alergii. Oprócz tego, dobra wentylacja zapobiega zaleganiu wilgoci oraz powstawaniu grzybów lub pleśni. Jednym z takich antyalergicznych materac jest Hilding Rock&Roll, produkt wykonany z wysokoelastycznej pianki. Obiec jego strony są przeznaczone do użytkowania. Co więcej, regularna zmiana stron oraz obracanie materaca o 180° zwiększa jego trwałość.

Materac pojedynczy czy podwójny?

Rozmiar materaca zależy od tego, do jakiego łóżka mamy go dopasować. Możemy oczywiście także do podwójnego łóżka, dobrać dwa pojedyncze materace. Ludzie decydują się na takie rozwiązanie, szczególnie w przypadku, gdy dzieli ich spora różnica w wadze. Decydując się na zakup materaca Hilding Salsa, możesz spokojnie wybrać ten podwójny.  Jego budowa z pianki Flexifoam redukuje uczucie falowania podczas snu, co oznacza, że partner obracający się na drugi bok, nie będzie już nas budził. Pianka dopasowuje się do ciała pod wpływem ciepła, przez co zapewnia uczucie otulenia, a także dobre podparcie przy zachowaniu optymalnej sztywności. Wiele osób decyduje się na zakup materaca piankowego także dlatego, że jest on stosunkowo lżejszy od materaca sprężynowego Nie zmienia to faktu, że równie dobrym wyborem będzie Hilding Flamenco – materac sprężynowy typu Multipocket. Sprężyny o różnej twardości pozwoliły stworzyć 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają wsparcie poszczególnym częściom naszego ciała. Marka Hilding Anders udziela wieloletniej gwarancji na swoje produkty, która obejmuje odkształcenia oraz nieprawidłową pracę materaca.  Trwałość tych produktów potwierdzona jest szeregiem certyfikatów, m.in. w zakresie ergonomii, higieny, klimatu i trwałość, zdobytym w  Laboratorium Sleep-Lab. Materace do łóżek pojedynczych znajdziesz po adresem https://sennamaterace.pl/118-materace-80x190. Są to produkty idealne dla nastolatków, ze względu na swoją trwałość oraz antyalergiczne właściwości. Pokrowiec Young, który został zastosowany w tym modelu, wykonany jest z solidnego i odpornego na ścieranie materiału. Ze względu na dostępność wielu rozmiarów, można je dopasować także do łóżka piętrowego. Dodatkowo przystosowane są do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.