Oczywiście, można kupować wodę butelkowaną, ale  jest to mało ekonomiczne, a dodatkowo sprzyja zaśmiecaniu planety. Warto więc korzystać z wody kranowej.

Ale aby mieć całkowita pewność, że woda z kranu, którą pijemy jest w pełni bezpieczna i zdrowa, trzeba ją przefiltrować. Nieważne, czy zrobimy to za pomocą dzbanka filtrującego, czy większego systemu kuchennego – jest to po prostu wskazane, gdyż woda płynąc do naszych kranów, nawet z najlepszej stacji uzdatniania wody w zakładach wodociągowych, ulega zanieczyszczeniu.  Zwłaszcza stare instalacje wodociągowe, doprowadzające wodę na kempingi, czy na wieś, są narażone na zanieczyszczania, które pochodzą z rur.  Stąd właśnie woda o żółtawym, czy wręcz pomarańczowym kolorze, czy dziwnym zapachu.  Takie zanieczyszczenia zazwyczaj nie są niebezpieczne i spełniają normy, ale mogą psuć smak napojów i potraw.

Jak poradzić sobie z czystą wodą właśnie na działce?

To jaki wybrać filtr, zależy głównie od tego, do czego jest nam potrzebna czysta woda. Czy chcemy taką wodę pić, czy też chcemy również się w niej kąpać i zadbać np. o to, by w rurach nie odkładał się kamień kotłowy.  Jeśli chcemy uzyskać idealnie czystą wodę przeznaczoną do spożycia, polecam zastosowanie systemu odwróconej osmozy.

Na czym polega system odwróconej osmozy?

System odwróconej osmozy… oparty jest na membranie, która zbudowana jest z wielu warstw półprzepuszczalnego materiału. Materiał ten ma małe otwory - „Pory” przez które przeciśnie się jedynie woda. Wszystkie pozostałe zanieczyszczenia jak bakterie, wirusy czy metale ciężkie nie mogą się przecisnąć i zostają oddzielone od wody. W taki prosty sposób uzyskujemy czystą i smaczną wodę, którą możemy się cieszyć w domu. Jak nazwa wskazuje jest to System – czyli coś złożonego. Tak jest w typ przypadku, filtr osmotyczny składa się z kilku elementów. Pierwszym jest filtracja mechaniczna – która zatrzymuje wszystkie elementy większe od jednego mikrona, czyli piasek, rdza z instalacji wodociągowej.  Drugim jest węgiel aktywny połączony z Aqualenem. Węgiel poprawia smak wody, zatrzymuje chlor i ogranicza substancje organiczne. Aqualen jest włóknem które zatrzymuje metale ciężkie. Ważne jest aby stosować wkłady z Aqualanem. Są one o wiele sprawniejsze jak i sprawiają, że woda jest smaczniejsza. Kolejnym etapem jest membrana osmotyczna, która jest „sercem” całego systemu. Ostatnim ważnym elementem jest wkład który mineralizuje wodę i dodatkowo zawiera Aqualen.  Woda po pokonaniu kilku etapów oczyszczania jest naprawdę smaczna i bezpieczna dla nas i domowników.

Uzyskujemy krystalicznie czystą wodę, pozbawioną wszelkich możliwych zanieczyszczeń, w tym – co ważne – także  bakterii i wirusów, które zwłaszcza latem są niestety częstymi bywalcami wody po awariach sieci wodociągowej, na które  nie mamy wpływu.  Woda po zastosowaniu filtracji osmotycznej przechodzi przez wkład mineralizujący i jest dodatkowo nasycana minerałami, więc nie musimy się martwić o to, że jest wyjałowiona. Jest to woda czysta, zdrowa i przeznaczona do spożycia. Nie bójmy się osmozy. Brzmi strasznie, ale tak naprawdę większość wód , które pijemy uzdatnia się właśnie podczas tego procesu.

Gdzie można zainstalować systemy odwróconej osmozy?

Najwygodniej jest zamontować taki system w kuchni, w szafce pod zlewem. Taki filtr zajmuje mało miejsca, nawet mniej niż kosz na śmieci, więc powinien bez problemu zmieścić się w każdej szafce.

Do każdego takiego filtra dołączony jest specjalny kranik do czystej wody, ewentualnie można zastosować baterię 3-drożną, jeśli nie chcemy mieć kilku kranów i wolimy korzystać z jednego. Wtedy montuje się baterię 3-drożną, z której płynie woda zimna, gorąca bądź przefiltrowana.

Możemy też zaopatrzyć się w mobilny system uzdatniania wody Shmidt od Aquaphor. To absolutny hit na rynku , gdyż jest to właściwie system kuchenny zamknięty w małej formie dzbanka. To dzbanek z membraną , pozwalającą usunąć z wody nawet bakterie, co sprawia, że możemy go sobie zabrać na kemping i bezpiecznie przefiltrować np. wodę ze studni czy innego ujęcia. Co ciekawe, dzbanek posiada dużą wydajność , osiągającą nawet 500 litrów wody. W praktyce 1 dzbanek Shmidt może zastąpić  ponad 333 mniej butelek z tworzywa sztucznego!

Jak widać, czystą i zdrową wodę możemy mieć teraz praktycznie wszędzie, gdzie tylko nam się zamarzy.

Więcej o produktach dowiesz się TUTAJ ->>