Oryginalne klosze do lamp to prosty przepis na to, by nadać wnętrzu charakteru. Nie oznacza to jednak, że trzeba wydać fortunę na modne oświetlenie. Zamiast tego postaw na pomysł. Ten delikatny abażur z koronki bez problemu wykonasz samodzielnie, nie nadwyrężając domowego budżetu. Jak go zrobić krok po kroku?

Aby wykonać abażur z koronki DIY przygotuj:

- balonik

- cienki sznurek

- koronkowe serwetki (najlepiej okrągłe) lub obrus, z którego można wyciąć potrzebne kształty (koronki można kupić za grosze w sklepach second hand)

- klej wikol (najlepiej w wiaderku)

- przewód do zawieszenia lampy z oprawką na żarówkę.

 

Krok 1

Nadmuchaj balonik i zawiąż sznurkiem.

Krok 2

Przygotuj serwetki albo wycięte z koronkowego obrusa okrągłe kształty - a następnie zanurz je w wikolu. Nasączone klejem serwetki przyklej do balonika, układając je jedna obok drugiej. Pokryj w ten sposób całą powierzchnię balonika, zostawiając na górze otwór na wsunięcie oprawki. Oklejony balonik pozostaw do wyschnięcia na 24 godziny.

Krok 3

Po wyschnięciu konstrukcji rozwiąż lub przebij balonik i wypuść z niego powietrze, a następnie usuń go z wnętrza klosza.

Krok 4

Do środka klosza delikatnie wsuń oprawkę, przytrzymując sąsiadujące koronki.

Krok 5

Uzupełnij ewentualne braki koronki przy wycięciu. Abażur jest gotowy - możesz go zawiesić i cieszyć się pięknym nastrojowym światłem w domu lub na tarasie.

Zdjęcia: BBS Studio

Zobacz też:

Lampion ze słoika z koronkowym wzorem ->>