Dekoracje z papieru to prosty i bardzo efektowny sposób na udekorowanie domu na sylwestrową lub karnawałową domówkę (a także wiele innych okazji). Z ich wykonaniem poradzi sobie nawet dziecko, a do tego można je zrobić za grosze. Wystarczy trochę krepy, klej, nożyczki i papier do pakowania prezentów, którego nie zużyłaś w te święta. 

Dekoracje z papieru - co będzie potrzebne?

  • Kilka rolek papieru do pakowania prezentów - najlepiej w błyszczącym kolorze. Idealny będzie gładki papier lub taki z neutralnym wzorem - te ze świątecznymi motywami lepiej przechować do kolejnej gwiazdki.
  • Kilka rolek krepiny - najlepiej w złotym lub srebrnym odcieniu. Pięknie wyglądają też pompony w odcieniach szarości, czerni oraz różu. 
  • Kolorowy karton.
  • Igła i nitka, ewentualnie cienka żyłka.
  • Nożyczki, klej, zszywacz.

Dekoracje z papieru - karnawałowa rozeta

Niezwykle efektowna i banalnie prosta do zrobienia ozdoba, którą może zrobić każdy. Do jej wykonania najlepiej wykorzystać miękki, błyszczący papier do pakowania prezentów (możemy się założyć, że po świętach został ci jak zwykle spory zapas). Oprócz tego będziesz potrzebować zszywacza i nici, na której powiesisz rozety. Warto zrobić je w różnych kolorach i rozmiarach - rozwieszone w oknie lub pod sufitem będą się w takim zestawieniu pięknie prezentować.

 

Dekoracje z papieru - pompon z krepiny

To kolejny prosty patent na sylwestrową dekorację last minute. Do zrobienia pomponów będzie ci potrzebna bibuła (najlepiej w lekko połyskliwym złotym lub srebrnym kolorze) i sznurek. Niezależnie od tego, czy możesz się pochwalić zdolnościami manualnymi, czy też nie - ta dekoracja zawsze wychodzi! Najlepszy efekt osiągniesz wieszając obok siebie kilka, a nawet kilkanaście pomponów.

Wiszące pompony z papieru możesz też zrobić z kilku warstw chusteczek albo ręczników papierowych. Zastępując nimi krepinę, uzyskasz nieco lżejszy i bardziej eteryczny efekt. 

Shutterstock

Dekoracje z papieru - hawajska girlanda

Papierowa girlanda z krepiny to klasyczna dekoracja na sylwestrową lub karnawałową domówkę oraz wiele innych okazji. Można nią udekorować salę weselną, pokój dziecięcy albo przyjęcie w ogrodzie. Jej wykonanie wymaga co prawda trochę więcej czasu niż w przypadku papierowej rozety czy pomponów z krepiny - ale efekt końcowy z pewnością zachwyci wszystkich gości. 

 

Dekoracje z papieru do kieliszków

Wycięte z kolorowego papieru wąsy, serca czy gwiazdki to prosty i niedrogi sposób na udekorowanie kieliszków do szampana. Możesz skorzystać z gotowych naklejek - albo przygotować je samodzielnie. Mnóstwo inspiracji znajdziesz przeglądając na przykład... akcesoria do fotobudki. Proste dekoracje z papieru warto urozmaicić kolorowymi posypkami lub brązowym cukrem (zanurz brzeg kieliszka w soku cytryny - a następnie w posypce).

 

Dekoracje z papieru - wiszące serca

Ozdobne serduszka możesz wyciąć z papieru do pakowania prezentów lub kolorowego kartonu. Najlepiej przygotować je w trzech różnych rozmiarach. Każde serce zegnij na pół. Połowę z nich rozłóż na stole i posmaruj środek klejem do papieru. Na wyciętych sercach rozciągnij cienką nitkę (tak, aby przechodziła przez środek każdego z nich). Przykryj drugim sercem i wygnij jego połowy w drugą stronę.

Shutterstock

--

Zobacz też: Kwiaty z ręczników papierowych DIY >>>

Menu na Sylwestra - pomysły na przekąski, dania gorące i sałatki >>>