Spis treści:

  1. Jakie są korzyści naturalnego demakijażu twarzy?
  2. Naturalne sposoby demakijażu twarzy

Jakie są korzyści naturalnego demakijażu twarzy?

Naturalny demakijaż twarzy pozwala na bezinwazyjne zmycie nawet najbardziej opornego makijażu. W szczególności dla osób o wrażliwej, atopowej lub przesuszającej się skórze. Składniki zawarte w najtańszych drogeryjnych kosmetykach mogą uczulać, a także podrażniać. Decydując się na naturalne sposoby, możemy bazować na olejach lub ekstraktach z warzyw.

Te sposoby dodatkowo nie zapychają porów i nie powodują powstawania krostek czy innych niedoskonałości. Niektóre z płynów do demakijażu zawiera także wysuszający alkohol, który może powodować pogorszenie stanu skóry. Używając naturalnych składników delikatnie oczyszczamy, tonizujemy i nawilżamy skórę.

Naturalne sposoby demakijażu twarzy

Olej kokosowy

Olej kokosowy to naturalny składnik, który skóra wchłania niezwykle szybko, zwłaszcza gdy jest przesuszona. Dzięki korzystnym kwasom tłuszczowym doskonale regeneruje skórę. Jeśli masz w domu słoiczek tego nierafinowanego, nie ma nic lepszego do usunięcia całego makijażu z twarzy. Jest to szczególnie przydatne w przypadku mocnego i dość trwałego makijażu, a nawet tego wodoodpornego. Wetrzyj trochę oleju w twarz i szyję i zetrzyj go płatkami kosmetycznymi - najlepiej, aby był w temperaturze pokojowej, w przeciwnym wypadku możesz mieć problem z jego nałożeniem. Ciekawym sposobem jest uprzednie nasączenie chusteczek lub wacików kosmetycznych w słoiku z olejem kokosowym. Jest naturalnym środkiem nawilżającym i świetnie nadaje się zarówno na sezon letni jak i zimowy.

Świeży sok z ogórka

Ogórek to składnik wielu gotowych kosmetyków do oczyszczania twarzy. Ten powszechny składnik w kuchni jest nieoceniony, jeżeli chodzi o usuwanie makijażu i nawilżanie. Ma właściwości przeciwzapalne i może łagodzić podrażnioną lub skłonną do trądziku skórę. To warzywo, które w 98% zawiera wodę, dlatego też polecany jest szczególnie w przypadku skóry tłustej. Jak go użyć do demakijażu? Zblenduj z oliwą z oliwek do powstania gładkiej pasty. nałóż na skórę i delikatnie pocieraj. Opłucz twarz letnią wodą, i pozwól resztce wchłonąć się w skórę.

Miód i soda oczyszczona

Zobacz również:

Ta kombinacja jest dobra dla każdego rodzaju skóry. Weź trochę miodu akacjowego lub wielokwiatowego i połóż go na kawałku bawełnianej ściereczki. wymieszaj go razem z sodą oczyszczoną - pozwól, aby delikatnie się spienił. Wystarczy delikatnie pocierać twarz, aby zetrzeć makijaż i spłukać. Te składniki działają w połączeniu jak najlepszy peeling enzymatyczny! Pod koniec opłucz delikatnie wodą i pozwól wchłonąć się składnikom.