Depilacja laserowa zapewnia usunięcie owłosienia nawet na parę lat. Tajemnica skuteczności tkwi w uszkodzeniu mieszków włosowych, cebulek i komórek odpowiedzialnych za tworzenie nowych włosów. To zasługa ciepła płynącego z łagodnych wiązek promienia lasera, które jest dostarczone do skóry podczas zabiegu. Laser działa na włoski w określonej fazie wzrostu, dlatego decydując się na tę formę depilacji, należy zaplanować serię.  Zaczynając wczesną wiosną, latem można już cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Depilacja laserowa - po pierwsze działaj z głową

Na rynku dostępnych jest wiele klinik i gabinetów, które oferują zabiegi depilacji laserowej.  Decydując się na tę formę usunięcia owłosienia, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które zapewnią skuteczność i bezpieczeństwo.  Przede wszystkim – dobrze wykwalifikowana kadra. Zadaniem specjalisty jest bowiem dobranie odpowiedniego do typu skóry lasera i jego parametrów.

Skuteczność depilacji laserowej zależy odkarnacji, koloru i rodzaju owłosienia. Zabieg będzie bardziej efektywny, im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra. Przeciwwskazaniem do takiej depilacji jest m.in.uszkodzony mechanicznie naskórek, opalenizna  oraz choroby skóry.- tłumaczy dr Olga Warszawik- Hendzel dermatolog z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie.

Zwróć uwagę na sprzęt

Tylko oryginalny, certyfikowany laser gwarantuje dobry efekt bez komplikacji.  Jednym z najnowszych i najlepszych rozwiązań jest urządzenie Vectus oparte na innowacyjnej technologii, która inteligentnie dopasowuje parametry do skóry. Dzięki specjalnemu czytnikowi, dobór energii wykorzystywanej do zabiegu jest całkowicie indywidualny, przez co maksymalnie bezpieczny. Urządzenie zapewnia też większy komfort: większa powierzchnia lasera zapewnia szybsze tempo, a technologia chłodząca znacznie zmniejsza uczucie ciepła. 

depilacja-laserem
Shutterstock

Depilacja laserowa - jak się do niej przygotować?

Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych. Połączenie działania lasera z opalenizną  może prowadzić do oparzeń i przebarwień. Przed usuwaniem owłosienia laserem należy również unikać metod depilacji, które usuwają cebulki włosowe – wosków, depilatorów mechanicznych czy past cukrowych. Skóra powinna być dobrze nawilżana. Dzień przed depilacją należy ogolić miejsca, które będą poddawane zabiegowi –  włoski, które będą usuwane laserem powinny mieć długość 0,5 mm.

Depilacja laserowa - jak wygląda zabieg?

Czas trwania zabiegu jest zależny od powierzchni. Usunięcie owłosienia z twarzy będzie trwało kilkanaście minut, na depilację nóg należy natomiast poświęcić około dwóch godzin. Na skuteczną depilację laserową składa się kilka serii zabiegów, wykonywane w odpowiednich odstępach. Te są dostosowane indywidualnie do pacjentów.

Po depilacji - właściwa pielęgnacja

Naturalną reakcją organizmu po depilacji laserowej jest podwyższona wrażliwość.  Skóra może być zaczerwieniona czy  zarumieniona. Nie należy tym się martwić – to  oznaka prawidłowo przeprowadzonego zabiegu. Trzeba jednak szczególnie zadbać o pielęgnację.  Przez dwa tygodnie po zabiegu  trzeba unikać kosmetyków z alkoholem, złuszczających czy nawet szorstkich ręczników. Miejsca wydepilowane należy nawilżać oraz osłaniać przed słońcem.