Depilacja pastą cukrową znana i wykorzystywana jest od stuleci. W Polsce dopiero od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością. Depilacja pastą cukrową jest jedną z najbardziej delikatnych metod usuwania owłosienia. Sprawdza się najlepiej przy skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień oraz do wrażliwych miejsc, takich jak bikini lub pachy.

Depilacja pastą cukrową – wady i zalety

Na samą myśl o depilacji czujesz niechęć? Gdy się ogolisz, zamiast cieszyć się gładą skórą, obawiasz się podrażnienia i wrastających włosków? Jeżeli tak, koniecznie wypróbuj depilację pastą cukrową.

Depilacja pastą cukrową to praktycznie same plusy! Jest w pełni naturalna, nie powoduje podrażnień i można ją stosować nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, jak pachy i okolice bikini. Pastę mogą stosować alergicy i osoby zmagające się z pękającymi naczynkami. Pasta nie przykleja się do skóry, tylko do włosków, dlatego nie powoduje podrażnień, a także może być stosowana kilka razy w tym samym miejscu.

Do minusów można zaliczyć rozjaśnianie skóry spowodowane obecnością soku z cytryny. Dodatkowy minus, który może zniechęcać na początku to długość zabiegu. Zanim dojdziemy do wprawy depilacja pasą cukrową może zająć nam trochę czasu, ale nie warto się zniechęcać, ponieważ efekt może utrzymywać się nawet do 3 tygodni!

Pasta cukrowa – jak ją zrobić?

Pastę cukrową możemy kupić lub wykonać ją samodzielnie w domu. Jak to zrobić? Zacznij od przygotowania potrzebnych składników!

Składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • ¼ szklanki wody
  • ¼ szklanki wyciśniętego soku z cytryny

Sposób przygotowania:

Zobacz również:

Do gotującej się wody dodajemy sok z cytryny oraz cukier. Następnie mieszamy masę aż do momentu rozpuszczenia się cukru i dalej gotujemy na małym ogniu przez około 45 minut, od czasu do czasu mieszając. Gdy masa osiągnie bursztynowy kolor i nałożona na łyżkę stygnie szybko to oznacza, że jest gotowa. Możemy przelać ją do chłodnej miski lub pojemnika w którym będziemy przechowywać ją na później.

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Przed rozpoczęciem depilacji trzeba odpowiednio przygotować naszą skórę. Najlepiej poczekać z zabiegiem do momentu, gdy włoski mają przynajmniej 0,5 cm długości. Do krótszych masa może się nie przyczepić.

Dzień przed depilacją warto wykonać peeling, aby usunąć martwy naskórek i poprawić ukrwienie skóry. Tuż przed użyciem pasty na miejsce, które chcemy depilować, trzeba użyć odrobinę pudru, talku lub posypki dla dzieci. Proszek sprawi, że skóra nie będzie lepić się do skóry i zdecydowanie lepiej złapie włoski. Wmasowujemy proszek w skórę i możemy przystąpić do depilacji.

Samą depilację możemy wykonać na ciepło lub na zimno.

Zabieg na ciepło

Oprócz gotowej pasty potrzebować będziemy szpatułkę, oraz paski do depilacji. Zaczynamy od podgrzania pasty w kąpieli wodnej do momentu aż będzie miała płynną, miękką konsystencję. Trzeba przy tym uważać, aby pasta nie była zbyt gorąca, ponieważ może poparzyć skórę. Cienką warstwę pasty nakładamy w kierunku przeciwnym do porostu włosów. Następnie nakładamy pasek i po chwili zrywamy go energicznym ruchem zgodnie z kierunkiem porostu włosów. Możemy także nałożyć grubszą warstwę pasty i zerwać ją beż użycia paska do depilacji. Czynność powtarzamy tak długo, aż na skórze nie będzie włosków. Resztki pasty zmyć można pod ciepłą wodą.

Zabieg na zimno

Z pojemnika wyciągamy czystą dłonią odrobinę pasty. Rozgrzewamy ją w dłoniach trochę tak jakbyśmy bawiły się plasteliną. Następnie nakładamy pastę w kierunku przeciwnym do porostu włosów i energicznym ruchem zrywamy ją w przeciwnym kierunku. Pasta po chwili nagrzeje się i zacznie się rwać. Warto wtedy nałożyć ją na skórę, przykleić pasek do depilacji i zerwać. Możemy wtedy sięgnąć po nową część pasty i powtórzyć cały proces.