Były już zielone lody spalające tłuszcz (sprawdź przepis tutaj) - teraz pora na klasyczne propozycje. Co powiecie na dietetyczne lody o smaku czekolady, wanilii lub maliny? Właśnie w takiej wersji serwuje je Kinga Paruzel, autorka książki "Fit słodkości". Oto trzy błyskawiczne przepisy na domowe lody dla wszystkich, którzy dbają o linię. 

Dietetyczne lody w domowym wydaniu

Przepisy na domowe lody w wersji fit nie są trudne, a ich smak wcale nie ustępuje klasycznym przysmakom z popularnych lodziarni. Jak go osiągnąć bez szkody dla figury? Wystarczy zastąpić kaloryczne składniki ich dietetycznymi odpowiednikami. Przede wszystkim, dietetyczne lody przygotowujemy nie na bazie tłustej śmietany, ale znacznie lżejszego mleka roślinnego. Najlepiej sprawdzi się w tej roli mleko kokosowe lub migdałowe, ale z powodzeniem możecie wykorzystać też jogurt naturalny. Oprócz tego, do lodów w wersji fit nie dodajemy białego cukru - zastępujemy go naturalnymi słodami, takimi jak miód, syrop z agawy lub syrop klonowy. 

----------------------------------------------------------

Wszystkie zdjęcia i przepisy pochodzą z książki "Fit słodkości" Kingi Paruzel - autorki bloga "Ale Babka" i finalistki polskiej edycji programu "MasterChef".