Z tego powodu tak ważne jest zaopatrzenie się w urządzenia takie jak oczyszczacze powietrza, które zapewnią nam ochronę przed szkodzącymi naszemu zdrowiu niebezpiecznymi substancjami występującymi w atmosferze.

Czym są oczyszczacze powietrza? 

Zadaniem każdego tego typu urządzenia jest filtrowanie powietrza w danym pomieszczeniu, a następnie usuwanie z niego zanieczyszczeń. Oczyszczacze powietrza wyposażone są w specjalnie stworzony w tym celu pochłaniacz, który niejako zasysa powietrze z otoczenia, a następnie likwiduje zawarte w nim szkodliwe substancje, wszelkie drobnoustroje, pyły oraz wiele innych niebezpiecznych elementów i wypuszcza oczyszczone w ten sposób powietrze z powrotem do pomieszczenia. Warto więc zakupić takie urządzenia do swojego mieszkania, domu czy też biura.

Jaki oczyszczać kupić?

Wybór oczyszczacza powietrza nie jest prostym zadaniem. Przed podjęciem decyzji należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów urządzenia. Mowa przede wszystkim o jego wydajności (szybkości przepływu powietrza), zdolności do pochłaniania jak najdrobniejszych cząsteczek pyłów, retencji (jak wiele zanieczyszczeń zatrzymuje filtr), zużyciu energii, a nawet głośności działania. Nie bez znaczenia jest także cena, na którą składa się wiele różnych czynników, z tym zastrzeżeniem, że na tego rodzaju urządzeniach nie zawsze warto oszczędzać. Droższe modele posiadają bowiem dodatkowe funkcje takie jak nawilżanie czy zbilansowana jonizacja powietrza, które są istotną wartością dodaną.

Najważniejsze rodzaje oczyszczaczy 

Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór oczyszczaczy powietrza, dzięki czemu każdy klient znajdzie urządzenie odpowiadające jego potrzebom. Trzeba podkreślić, że producenci coraz bardziej ulepszają stosowane w oczyszczaczach rozwiązania, w tym tworzą urządzenia, które niwelują określonego rodzaju zanieczyszczenia. Mowa tutaj między innymi o oczyszczaczach przeznaczonych dla alergików, a także tych, które nawilżają lub jonizują pomieszczenie w zależności od ustawień. Spory wybór można znaleźć pod tym linkiem https://www.mediaexpert.pl/search?query%5bmenu_item%5d=12952&query%5bquerystring%5d=sharp%20ua 

Technologia Plasmacluster - dlaczego warto?

Jednym z innowacyjnych rozwiązań opatentowanych przez Sharp jest technologia Plasmacluster, która generuje klastry plazmowe zawierające dodatnie jony wodoru oraz ujemne jony tlenu. Swoją specyfiką przypominają one jony występujące w przyrodzie, dzięki czemu oczyszczone powietrze jest rześkie i zdrowe jak w lesie. Co istotne, uwolnione za pomocą opisywanej technologii jony przyłączają się do komórek bakterii wirusów, pleśni oraz alergenów tworząc tzw. rodniki hydroksylowe (OH). Reakcja ta powoduje z kolei rozpad białek na powierzchni wirusów, bakterii i innych patogenów, skutkując następnie ich zniszczeniem. Technologia jest więc w pełni skuteczna, bezpieczna, a zbilansowana jonizacja wpływa pozytywnie w szczególności na samopoczucie i zdrowie. Pozytywne efekty użycia tej technologii zostały już udowodnione naukowo, a producenci rozwijają ją o kolejne obszary działania.

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza?

Oczywiście, że tak! Można nawet stwierdzić, że obecnie to jedno z najważniejszych urządzeń w naszym domu, czy też miejscu, w którym pracujemy. W oczyszczacze powietrza zaopatruje się bowiem coraz więcej prywatnych gospodarstw, a także firm, które dbają o komfort i przede wszystkim zdrowie swoich pracowników. Dobrze dobrane urządzenie może zdziałać cuda. Pamiętajmy jednak o wymienionych w tekście poradach i wybierzmy mądrze. Warto polecić oczyszczacze powietrza sprawdzonych marek. Na uwagę zasługują urządzenia Sharp serii Ultimate Air UA HG 50, UA HG 60, UA HD 40L, UA HD 50, które można znaleźć na stronie https://oxyshop.pl/sharp/.