Spis treści:

  1. Pomijasz peeling twarzy
  2. Silikony oraz resztki kosmetyków na skórze
  3. Nieodpowiednia pora aplikacji
  4. Używanie tego samego produktu przez długi okres
  5. Oksydacja witaminy C

Pomijasz peeling twarzy

Peeling twarzy powinien być wykonywany regularnie, aby skóra wyglądała na gładką i zadbaną. Tyczy się to zarówno skóry suchej, mieszanej oraz tłustej. W zależności do jej rodzaju oraz ewentualnych niedoskonałości można dobrać peeling do skóry twarzy. Peeling kwasowy pozwala na dogłębne oczyszczenie skóry oraz przygotowanie na wchłanianie składników odżywczych z kremów. Nie jest jednak polecany dla osób ze skóra naczynkową. Gruboziarnisty jest odpowiedni dla cery mieszanej, natomiast drobnoziarnisty dla suchej i wrażliwej. wypróbuj też ten na bazie pestek moreli czy kawowy. Nie pomijaj również peelingu całego ciała! To skuteczny sposób na ujędrnienie partii ud oraz pośladków. Peeling wykonuj przynajmniej 1-2 razy w tygodniu.

Silikony oraz resztki kosmetyków na skórze

Składniki, które dość mocno przylegają do skóry twarzy to przede wszystkim silikony. Znajdują się w bazach pod makijaż czy też bazach pod cienie. Utrwalają go i sprawiają, ze trzyma się przez długie godziny nawet w upalne dni. Niestety ich pozostałości negatywnie wpływają na skórę twarzy. Zatykają pory oraz sprawiają, że skóra mieszana czy tłusta jest jeszcze bardziej skłonna do przetłuszczania się. Dlatego tak ważne jest, aby nie pomijać wieczornej pielęgnacji i oczyszczania twarzy. Najlepiej z zastosowaniem etapów - płynu do mycia twarzy, peelingu i toniku. To sprawi, że będziemy miały pewność, że pozostałości zostaną usunięte z powierzchni.

Nieodpowiednia pora aplikacji

Zarówno w przypadku kremów do twarzy, jak i tych do całego ciała, należy przestrzegać prawidłowej pory aplikacji. To częsty problem - naniesione o dowolnej porze mogą nie przynieść zamierzonych rezultatów. najlepszym tego przykładem są te z zawartością retinoli - powinny być aplikowane tuż przed pójściem spać. Nakładane podczas porannej toalety będą eksponowane przez długi okres czasu na światło słoneczne. To dezaktywuje ich działanie i krem staje się bezużyteczny. Pamiętajmy, aby używając kremów z filtrem przeciwsłonecznym ponawiać aplikację w ciągu dnia. Zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy narażeni na długi okres przebywania na słońcu. Jedna aplikacja w ciągu dnia może być niewystarczająca.

Używanie tego samego produktu przez długi okres

Skóra dość często przyzwyczaja się do produktu aplikowanego codziennie. Wymieniajmy krem do twarzy raz na 3-4 miesiące. Pozwólmy skórze także na tak zwane dni bez kremu. W ten sposób skóra regeneruje się oraz detoksyfikuje. Wybierajmy kremy ze składnikami pochodzenia naturalnego oraz te ekologiczne. Jeżeli chcesz zminimalizować użycie kremów do twarzy, wybierz nawilżającą maseczkę z aloesu. Zregeneruje i odżywi skórę twarzy!

Oksydacja witaminy C

Używając kremów z wysoką zawartością witaminy C należy zwrócić szczególną uwagę na ich przechowywanie. Dobrze jest też wykorzystać taki krem dość szybko lub kupować niewielkie opakowania. Wybieraj te w ciemnych buteleczkach, co zabezpieczy i spowolni oksydację witaminy C.