Nasza codzienna pielęgnacja twarzy powinna zawierać trzy podstawowe kroki demakijaż, oczyszczenie i nawilżenie. Trzeci krok może różnić się w zależności od pory dnia, ponieważ innych kosmetyków użyjemy wieczorem, a innych rano.

Krem na dzień – jak działa?

Krem na dzień ma lekką konsystencję, aby łatwiej się wchłaniał. Jego skład opiera się na składnikach odżywczych, glicerynie oraz wodzie. W zależności od dodatkowych składników krem na dzień chroni skórę przed zanieczyszczeniami i negatywnym wpływem promieni UV, a także nawilża. Bardzo często kremy na dzień zawierają pigment i wyrównują koloryt skóry (kremy BB lub CC).

Krem na noc – co go wyróżnia?

Krem na noc jest o wiele cięższy, ponieważ jego zadaniem jest zregenerowanie skóry i dogłębne odżywienie jej. Kremy te najczęściej zawierają oleje, a także substancje czynne, które najlepiej działają, gdy my odpoczywamy i śpimy.

Krem na noc i na dzień – dlaczego warto używać produktów z tej samej serii?

Kremy na dzień i na noc znacznie różnią się od siebie składem i działaniem. Kremy na noc są bardziej skoncentrowane. Bardzo często zawierają one składniki, które w kontakcie z promieniami słonecznymi mogą nam zaszkodzić. Dlatego lepiej trzymać się zasady, że kremy na noc używamy wieczorem, a te na dzień rano, przed rozpoczęciem makijażu.

Szukając idealnej pielęgnacji na pewno każda z nas choć raz zadała sobie pytanie „Czy muszę używać dwóch kremów?”, „Czy jeden krem mi nie wystarczy?” oraz „Dlaczego mam kupić dwa kremy z tej samej serii?”. Nasza poranna i wieczorna pielęgnacja powinny się od siebie różnić. Musimy dać skórze czas na regenerację, którą możemy wesprzeć wybierając odpowiednie kosmetyki. Kremy w zestawie na dzień i na noc bardzo często uzupełniają się i wzmacniają swoje działanie. Wymiennie stosowane w nich składniki pomagają nam uzyskać piękną i rozświetloną cerę. Kremy na dzień są lżejsze, możemy stosować je jako bazę pod makijaż. To te stosowane wieczorem dogłębnie działają, dlatego nie możemy pomijać ich w naszej pielęgnacji.

Sprawdź też: