W pierwszych miesiącach życia lepiej nie zabierać niemowlęcia na dalekie zagraniczne wyprawy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować weekendową wycieczkę niedaleko domu.

Razem do ZOO
Jeśli rodzice mają ochotę pokazać swojemu dziecku zwierzęta, nic nie stoi na przeszkodzie, by zabrać malucha do ZOO lub pobliskiego zwierzyńca. Oglądanie zwierzaków to jedna z tych atrakcji, która świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci w każdym wieku. Kontakt z nimi może być dla najmłodszych wyjątkowo fascynującą przygodą. Kolorowe ptaki, egzotyczne okazy, wielbłądy czy różne gatunki jeleni z odległych stron świata z pewnością zachwycą malucha i zainspirują go do dalszego poznawania świata!

Bliskie spotkanie z naturą
Długie i słoneczne dni to idealna pora na spacer z niemowlęciem. Świeże powietrze pomaga młodemu organizmowi oswajać się ze zmiennymi temperaturami czy warunkami atmosferycznymi. To również świetny sposób na dotlenienie organizmu i wzmocnienie odporności! Kontakt promieni słonecznych ze skórą zwiększa produkcję witaminy D, a sam spacer stymuluje rozwój dziecka – maluch poznaje nowe dźwięki, kształty, zapachy. Wspólne obcowanie z przyrodą niesie także wiele korzyści dla rodziców, którzy na chwilę mogą oderwać się od codziennych obowiązków i zrelaksować.

Wypad za miasto
Zdarza się, że rodzice mają ochotę na odpoczynek od miejskiego zgiełku – weekend to świetna okazja, aby odpocząć np. w  gospodarstwie agroturystycznym. Jeśli maluch jest zdrowy, a pogoda dopisuje – warto skorzystać z tej opcji i odpocząć za miastem. Podróż w miejsce, gdzie dziecko będzie mogło zobaczyć wiejski krajobraz, malownicze sady i zwierzęta gospodarskie, to kolejny świetny pomysł na niezapomnianą przygodę w odkrywaniu świata.

Rodzinny piknik
Wolny dzień od pracy, słoneczna pogoda i pięknie zielona trawa zachęcają do wspólnego spędzenia dnia na kocu w otoczeniu przyrody. Weekendowy piknik to wspaniały pomysł na rodzinny relaks i beztroskę. Odpoczynek na świeżym powietrzu nie wymaga wielu przygotowań, a pozwoli zregenerować siły i uzupełnić energię na kolejne dni. Zanim rodzice zabiorą malucha na piknik, konieczne jest odpowiednie przygotowanie na różne niespodzianki, które mogą zaskoczyć nawet w najmniej spodziewanym momencie – nagłe zmiany pogody, mocne słońce, plaga komarów czy nienajlepszy nastrój dziecka.

Kiedy pogoda nie dopisuje
Opieka nad dzieckiem, kiedy na zewnątrz panuje niesprzyjająca aura i pada deszcz, nie oznacza, że rodzice muszą rezygnować z zabierania malucha poza dom. Każda pogoda jest dobra, by kreatywnie i ciekawie wykorzystać czas, a taki rodzaj aktywności z pewnością zaprocentuje na przyszłość. Istnieje coraz więcej atrakcyjnych miejsc, w których wszyscy, bez względu na wiek, mogą dobrze się bawić. Większe miasta oferują szeroki wachlarz możliwości – teatry czy sale zabaw stworzone specjalnie na potrzeby najmłodszych. Deszczowa pogoda to również dobry pretekst, by wybrać się z maluchem na basen – niektóre pływalnie organizują zajęcia również dla niemowląt.

Nawet podczas niedługiego spaceru po lesie czy parku maluch z pewnością zgłodnieje. Co zrobić, kiedy nie ma możliwości przygotowania kaszki czy podgrzania posiłku? Świetnym rozwiązaniem okażą się musy w wygodnych tubkach, które dodadzą mu energii do dalszego odkrywania świata. Przykładem są BoboVita JogoMi!