Już w styczniu zapowiada się pierwszy dłuższy weekend, bo 6 stycznia, Święto Trzech Króli, wypada w piątek.

Na kolejne dodatkowe wolne dni musimy poczekać aż do kwietnia. W tym roku Wielkanoc przypada dopiero na dni 16-17 kwietnia. Planując urlop w dniach 18-21 kwietnia możemy odpoczywać 9 dni.

Warto pomyśleć o urlopie na początku maja. 1 maja w tym roku przypada na poniedziałek, 3 maja na środę, czyli biorąc 3 dni urlopu w dniach 2, 4 i 5 maja, mamy 9 dni na wypoczynek.

Boże Ciało wypada oczywiście w czwartek, 15 czerwca. Jeśli weźmiemy urlop na piątek, będziemy mieć 4 dni wolnego.

15 sierpnia (Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny) wypada w tym roku we wtorek. Jeśli zaplanujemy urlop na poniedziałek, 14 sierpnia, mamy kolejny długi urlop.

1 listopada w 2017 roku wypada w środę. Można wziąć dwa dni przed lub po Święcie Zmarłych i wydłużyć czas wolny od pracy.

Święto Niepodległości, czyli 11 listopada wypada w 2017 roku w sobotę, ale zgodnie z prawem pracy, należy nam się za ten dzień dzień wolny w inny terminie.

W porównaniu z 2016 rokiem, w 2017 Święta Bożego Narodzenia wypadają znacznie lepiej, bo w poniedziałek i wtorek. 1 stycznia to też poniedziałek, więc 3 dni urlopu w dniach 27-29 grudnia wydłuży wolne do 10 dni!!!


Jak widać, jest co planować i korzystać z wolnych dni!:)))