Jak dobrać sukienkę do sylwetki, aby podkreśliła atuty, ukryła mankamenty i jednocześnie była modna? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz niżej!

Sukienka dopasowana do figury: gruszka

Figura gruszka charakteryzuje się szerszymi biodrami i węższymi ramionami. Aby odciążyć dolną część ciała, warto wybierać sukienki, które skupią uwagę na górze. Ozdobne kołnierze, hiszpańskie rękawy lub dekolt w łódkę sprawdzi się idealnie przy osobach z figurą gruszki.

Drugim rozwiązaniem są sukienki z luźniejszym dołem. Najlepsze są takie, które luźno opływają ciało, a także sukienki kopertowe, które podkreślą wąską talię.

Sukienka dopasowana do figury: klepsydra

Figura klepsydry charakteryzuje się wcięciem w talii oraz uwydatnionym biustem i biodrami. Najważniejszą zasadą przy doborze sukienki jest podkreślenie ramion, bioder oraz wcięcia w talii. Osoby z figurą klepsydry świetnie wyglądać będą w sukienkach z rozkloszowanymi spódnicami. Równie dobrym wyborem będą sukienki kopertowe z wiązaniem w talii i dekolcie układającym się w literę „V”. Trzecim rodzajem sukienki, który podkreśli figurę klepsydry jest sukienka dopasowana i przylegająca do ciała, nazywana bodycon.

Sukienka dopasowana do figury: jabłko

Figura jabłka charakteryzuje się sporym biustem oraz brakiem wcięcia w talii. Wybierając sukienkę dla jabłka lepiej pójść w stronę dopasowanych kreacji, które wyszczuplą sylwetkę i optycznie stworzą wcięcie w talii. Oversizowe kroje, podobnie jak sukienki rozkloszowane mogą optycznie dodawać kilogramów. Jakie kroje będą odpowiednie dla jabłka? Idealnie sprawdzą się sukienki odcięte pod biustem, a także wszelkie sukienki mini – jabłka mają zgrabne nogi, które trzeba eksponować!