Jak dobrać bieliznę do naszego typu sylwetki? Takie pytanie powinna zadać sobie każda kobieta, bowiem źle dobrana bielizna jest niewygodna i wygląda nieestetycznie. Jeżeli dobrze dobierzemy naszą bieliznę, możemy liczyć na wyeksponowanie naszych autów oraz ukrycie drobnych niedoskonałości. Istotnym krokiem przy doborze bielizny do naszej sylwetki jest ustalenie który typ najlepiej określa nasze ciało.

Gruszka

Czyli osoba o drobnej górze i szerszym dole najlepiej wygląda w zestawie, który dodaje objętości w górnej partii ciała. Sprawdzą się do tego biustonosze z push-upem oraz szerszymi ramiączkami. Aby wyszczuplić uda warto dobrać wyszczuplające figi.

Klepsydra

Osoba mająca sylwetkę klepsydry czyli posiadająca dość obfity biust oraz szerokie biodra powinna postawić na dobrze dobrany biustonosz oraz zabudowane figi, które wyeksponują talię.

Jabłko

Sylwetka jabłka jest dosyć zaokrąglona, z ramionami i biodrami o tej samej szerokości. Najlepszym wyborem będzie biustonosz typu balkonetka, ponieważ podniesie on biust oraz figi z wysokim stanem, które optycznie zmniejszą brzuch.

Zobacz również:

Kolumna

Sylwetka kolumna charakteryzuje się brakiem talii oraz mało widocznymi zaokrągleniami biustu i bioder. Warto tutaj postawić na mocno wycięty biustonosz typu push-up oraz delikatne, wycięte figi.

Rożek

Sylwetka typu rożek to duży biust, szerokie ramiona i wąskie biodra. Warto postawić na dobrze zabudowane i podtrzymujące biust biustonosze, np. typ full cup lub balkonowy oraz delikatne, koronkowe figi.

Wizyta u brafitterki

Wizyta u brafitterki pomoże nam dobrać odpowiedni rozmiar i typ biustonosza do naszej figury oraz do naszych preferencji. Ta wizyta jest tym bardziej przydatna w momencie gdy nie mamy pewności, jaką mamy sylwetkę lub gdy żaden z wyżej wymienionym opisów nie oddaje w stu procentach tego jak wyglądamy. 

>>> Sprawdź nasz poradnik brafittingowy! <<<

Dobór bielizny do stylizacji

Jednym z najważniejszych punktów przy doborze bielizny do naszej stylizacji jest zwrócenie uwagi na kolor i krój naszej bielizny.

Kolor

Jeżeli zakładamy jasną bluzkę lub koszulę warto zadbać o to, aby nasz biustonosz był w zbliżonym do ubrania kolorze. Powinniśmy przy tym pamiętać o tym, aby nie zakładać białego biustonosza, ponieważ będzie się on znacznie odznaczał. Lepiej wybrać model w kolorze beżowym lub cielistym. Zasada ta nie obowiązuje w chwili, gdy chcemy wyeksponować naszą bieliznę i na przykład pod białą koszulę decydujemy się na ciemny biustonosz. 

Krój

Warto także zwrócić uwagę na krój naszego biustonosza. W sklepach możemy znaleźć wiele modeli z ozdobnymi koronkami, ciekawie umieszczonymi ramiączkami oraz z rozbudowanymi zapięciami na plecach. Takie modele są niezwykle przydatne, gdy nie mamy możliwości całkowitego ukrycia bielizny. Tym samym możemy ją wyeksponować i wykorzystać jako ciekawy element stylizacji.

Sprawdź też: